l

Tranzyty Saturna (z przykładami)

ImagePodczas tranzytów Saturna, musimy realnie ocenić daną sytuację, gdzie Saturn nam to bardzo ułatwia, gdyż wymiata wszelkie mrzonki i iluzje, którymi my przez ostatni czas żywiliśmy się. Silne poczucie gruntu pod nogami podczas tranzytów Saturna, pomaga nam konkretnie realizować dany plan. Okres rozliczeń przeprowadzony przez tą planetę będzie sprawiedliwy i gruntowny. Przy tranzytach (w aspekcie harmonijnym), Saturn mobilizuje nas do tego, aby nasze plany i działania w życiu realizować w praktyczny i solidny sposób. Bądż przy tranzytach w (aspekcie napięciowym), zwykle Saturn przymusza do tego, aby spojrzeć trzeżwo na daną sytuację i wreszcie przestać się łudzić. A to czy, czasem przy tranzytach Saturna (w aspekcie napiciowym), czujemy jego ograniczenia, restrykcje, albo spotyka nas twardy upadek na ziemię, to sami zwykle jesteśmy sobie winni. Bo nie da się w nieskończoność żywić własne iluzje, i unikać odpowiedzialności. Kiedyś w końcu musi przyjść na inspekcję "Saturn", aby wytknąć nasze błędy, jakie popełniliśmy. Ale Saturn nie robi tego, w celu własnych zachcianek, nie. On przychodzi na kontrolę, gdyż chce nas uchronić przed bardzo poważnymi kłopotami. Bo gdyby nie on, to góra naszych niezałatwionych i olanych spraw, zaczęłaby się rozrastać, i póżniejszym okresie nie bylibyśmy w stanie wykaraskać sie z tych wszystkich problemów.

Nauka Saturna brzmi: "zatrzymaj się na chwilkę i uporządkuj cały bałagan wokół siebie jaki narobiłeś, ponieś odpowiedzialność".

I zwłaszcza przy tranzytach Saturna (w aspekach napięciowych), musisz ponieść konsekwencje niezałatwionych spraw z przeszłości. I tym samym często może towarzyszyć poczucie ograniczeń, blokad wewnętrznych, napięc, rozczarowań. Uchylałeś się od odpowiedzialności?, więc teraz musisz się zorganizować i uporządkować niektóre sprawy, które wcześniej zaniedbałeś, gdyż nikt za Ciebie tego nie wykona. Czyli jeśli na przykład nie zapłaciłeś rachunku za energię elektryczną, to odłączą Ci prąd w mieszkaniu.

A jeśli mowa o tranzytach napięciowych, to na przykład tranzyty Plutona lubią gnieść, miażdzyć, transformować, ich siła, (gdy jest mocny i żle aspektowany Pluton w horoskopie urodzeniowym) daje wrażenie, gniecenia, miażdzenia wewnetrznego, radykalnie coś się zmienia. Bo Pluton musi oczyścić daną sferę życia, aby w tym miejscu narodziło się coś nowego, lepszego. Z kolei Saturn daje uczucie ciężaru, na przykład wyobrażmy sobie, że zaczynamy biec z obciążonym plecakiem na plecach, wówczas swoboda naszych ruchów jest spowolniona; tak więc na tranzytach Saturna napięciowych, między innymi jakaś sprawa staje się tym samym naszym obciążeniem i obowiązkiem (Saturn).

Tranzyty Saturna zwlaszcza napięciowe w ogólnym bilansie, bywają trudne ale i produktywne, gdyż podczas ich trwania, stajemy się bardzo rozganizowani i bierzemy się konkretnie do roboty, na przykład uda nam się dokończyć wreszcie projekt, badż wdrożyć plany w życie, do których wcześniej nie mieliśmy cierpliwości i po prostu nam się nie chciało. Rolą Saturna jest utrwalenie i nadanie stabilnej formy tym działanim, jakie zaczynamy wykonywać, gdyż energia Saturna stabilizuje, zamienia działania w praktyczny i solidny wymiar w życiu. Udaje nam się zaspokoić nasze ambicje, a nawet sporadycznie osiągnąć sukces.

Przykład: kobieta, w życiu zwykle bardzo żywiołowa, samodzielna, głodna wiedzy, inteligentna. Jako silny Baran ma tendencje do rzucania się na kilka różnych rzeczy równocześnie, do których zwykle nie miała cierpliwości, gdyż taki Baran chce szybko wiedzieć efekty swojej pracy. Gdy tak się nie stało, szybko nudziła się i brała za inne kierunki. Mowa tutaj o nauce, którą chciała dalej kontynuować. I dopiero przy tranzycie Saturna w opozycji do Merkurego, potrafiła zorganizować się, i zaczęła codziennie systematycznie przychodzić na lekcje od 15:00 do 18:00. Podczas tego tranzytu Saturna, poczuła, że cierpliwości jej nie brakuje, z dyscypliną też sobie świetnie radziła. I dzięki temu, ukończyła wreszcie kurs, na którym jej zależało.

Zatem podczas tranzytów Saturna również wiadomości, informacje, nauka, którą chłoniesz, zostaną na stałe (Saturn) zakotwiczone w Twoim umyśle.

Dodam jeszcze, że przy tranzytach Saturna w aspekcie harmonijnym, zwykle Saturn nie wywala niezałatwionych spraw z przeszłości.

Ważne momenty

Ważne momenty tranzytów Saturna, to przejscia przez osie horoskopu: ascendent i descendent, medium coeli i imum coeli oraz zwłaszcza tranzyty do planet osobistych.


Tranzyty Saturna do planet osobistych.

Opiszę tylko tranzyty Saturna w koniunkcji do planet osobistych, oraz przejście przez osie. Są to opisy ogólne.


Tranzytujący Saturn koniunkcja Słońce

Tranzyt Saturna w koniunkcji na Słońcu, jest to czas, w którym jesteś bardziej niż zwykle zmobilizowany, zorganizowany i tym samym łatwiej Ci dokończyć projekty, działania, które wcześniej odłożyłeś bądż zaniedbałeś. Nie rozpoczynaj podczas tego tranzytu nowych rzeczy, ale buduj praktycze zaplecze, do spraw, które już poznałeś, gdzie wcześniej nie miałeś okazji w ich dokończeniu.
Sporo możesz osiągnąć przy wykorzystaniu energii Saturna - konkretne rezultaty, ale trzeba będzie w ten eksperyment włożyć dużo pracy i systematyczności. Jeśli będzisz dążył do realizowania swoich celów na skróty, nie spodziewaj się sukcesów; tylko nieliczni, pracowici mają szansę.
To okres solidnej pracy nad swoją ekspresją, twórczą inwencją, kreatywnością i formowanie ich w dowolny kształt.
Tranzyt ten wyzwala w Tobie duże ambicje i przy sporym wysiłku, może przynieść osiągnięcia, lecz miej świadomość, że jednocześnie Twoja witalność, energia zostaną osłabione. Niewykluczone również dolegliwości zdrowotne, oraz więcej niż zwykle potrzebujesz snu.
Bo naturalnie Saturn daje uczucie ciężaru, zatem swoboda Twojej aktywności, może zostać nieco spowolniona, ograniczona, a ciało ociężałe. Więc warto wyrobić w sobie zdrową dyscyplinę. Przykład: pewien mężczyzna miał tranzyt Saturna w koniunkcji do Słońca w swoim horoskopie, i podczas tego tranzytu czuł się zmęczony, ociężały, brakowało mu energii. Miał także nadwagę, która mogłaby grozić w póżniejszym okresie pewnymi konsekwencjami. Więc zmobilizował się i zaczął ćwiczyć, chodził regularnie na basen i siłownię. Dzięki temu zrzucił kilka kilogramów, zdrowie się polepszyło i tym samym samopoczucie, stał się bardziej pewny siebie.
Poza tym przy tranzytach Saturna w koniunkcji do Słońca, mogą pojawić się blokady w spontanicznym wyrażaniu siebie. I Bardzo powściagliwie w tym czasie, podchodzisz do wszelkiego rodzaju zabaw i ryzyka.
Z kolei poczucie tożsamości ma wymiar powagi i potrzeba trzymania się utartych zasad. To nie czas na spontaniczne wybuchy śmiechu i zabawy na całego.
Nie wykluczone, ze tranzyt ten przyniesie konsekwencje Twoich zaniedbań w przeszłości, gdzie trzeba będzie kilka spraw uporządkować, jeśli coś wcześniej zbagatelizowałeś. Sporadycznie taki tranzyt (kilka razy obserwowałam), może przynieść u kobiety ciążę, gdyż Słońce jest naturalnym władcą domu 5, a dom 5 miedzy innymi informuje o dzieciach. Saturn na Słońcu - obciążenie, i ciąża jest w pewnym rodzaju obciążęniem dla organizmu.

 

Tranzytujący Saturn koniunkcja Księżyc

Podczas tranzytu tej planety na Księżycu, Saturn daje uczucie ciężaru (Saturn) emocjonalnego, i wówczas czujemy się momentami, przygnębieni, opuszczeni, depresyjni, u kobiety może wystąpić płaczliwość. Nasze kontakty ze znajomymi, bliskimi, mogą stać się bardziej powściągliwe. To okres, aby trzeżwo i realnie spojrzeć na daną sprawę bądż sytuację, i Saturn nam to bardzo ułatwia, bo wymiata wszelkie iluzje. Uruchamia się potrzeba zapewnienia sobie bezpieczeństwa emocjonalnego i tym samym, stajemy się bardziej niż zwykle, ostrożni w wyrażaniu swoich emocji, a sporadycznie nawet skąpi w wyrażaniu swoich reakcji emocjonalnych, gdyż jest obawa przed rozczarowaniem, odrzuceniem. Więc w oczach innych, stajemy się zasadniczy, poważni, bardziej praktyczni, powściągliwi.
Może pojawić się (niekoniecznie), obawa przed przyszłością, a nasz poziom samokrytycyzmu bardzo wzrasta, stajemy się wymagający wobec siebie i innych. Ale ma to też swoje plusy, gdyż możemy wówczas spoglądnąc na siebie bardziej realnie i zrozumieć mechanizm naszego postępowania, by go w końcu ulepszyć, i tym samym uzdrowić nasze relacje z innymi. Ta solidna praca nad sobą, w przyszłości przyniesie owoce.
Zwątpienie, które nas podczas tego tranzytu łapie, jest tylko przejściowym efektem tego tranzytu, zatem, nie ma sensu martwić się na zapas. Pojawia się tendencja do narzekania na wszystko wokół. Saturn dyscyplinuje nas i poucza, aby bardziej zorganizować się w naszej codzienności (Księżyc), i ma to swoje dobre strony, gdyż organizacja życia codziennego, pomoże nam znależć w całym bałaganie jakim żyliśmy, wreszcie czas dla siebie, niezaniedbując tym samym naszych obowiązków. Podczas tranzytu Saturna na Księżycu, warto budować bezpieczeństwo finansowe, odkładając ciężko zarobione pieniądze na konto, tym bardziej, że nie ma teraz potrzeby folgowania swoim zachciankom, (rozrzutność finansowa), gdyż Saturn pilnuje nas, abyśmy ustalili sobie wąski kierunek manewru i nie przekroczyli własnych granic rozrzutności. A tym bardziej jeszcze kilka miesięcy przed rozpoczęciem tranzytu Saturna do Księżyca (koniunkcja, kwadratura, opozycja), warto zaoszczędzić troszkę pieniędzy, gdyż podczas działania tranzytu póżniej, te odłożone pieniądze mogą być nam potrzebne. Jeśli prowadzimy niewielką własną firmę, musimy liczyć sie z tym, że podczas tranzytu Saturna do Księżycyca, może być blokada (Saturn) w dopływie klientów (Księżyc). A jeśli coś wcześniej zaniedbaliśmy, to poniesiemy konsekwencje spraw niezałatwionych z przeszłości, gdzie najbardziej w nasze emocje, ich ciężar i restrykcje uderzą.
Kontakty emocjonalne z kimś, mogą nieco zostać ograniczone, oraz Saturn chce pokazać nam, gdzie jest ukryta blokada, i zachęca do przeprocowania tego punktu lęku i ograniczeń.
Księżyc w horoskopie to też symbol matki bądż żony w horoskopie mężczyzny, więc jest to zwiastun kłopotów bądż pilnych spraw, gdzie kobiety te muszą się zająć w swoim życiu. Tranzyt Saturna na Księżycu przyniesie potrzebę zabezpieczenia także naszej codzienności (Księżyć) oraz uporządkowanie spraw związanych z mieszkaniem, domem. Więc niewykluczone przeprowadzki, remonty miekszania, kupno mieszkania, stworzenie solidncyh fundamentów na przyszłość.

Na przykład: W horoskopie mężczyzny był tranzyt Saturna ale w opozycji do Księżyca, gdzie Księżyc jest w jego horoskopie urodzeniowym władcą sektora 3. I ten tranzyt przyblokował jego możliwość dalszej bardzo intensywnej edukacji na jakimś kursie jezykowym, który trwał długo i za który płacił spore pieniądze. Tak więc, z powodu trudności finansowych, które się na tym tranzycie pojawiły (Księżyc) musiał ten mężczyzna bardzo ograniczyć swoje lekcje u nauczycielki, gdzie troszkę również emocjonalnie ten Saturn go przyblokował, gdyż tym samym jego kontakty koleżeńskie z nauczycielką, musiały zostać przerwane na jakiś czas.


Tranzytujący Saturn koniunkcja Merkury

Na tym traznycie Twoje myślenie może zostać zabarwione wpływami Saturna, czyli mogą pojawić się melancholijne myśli bądż depresja, ale niekoniecznie. To czas, aby skupić uwagę na swój sposób myślenia, gdzie myśli i wnioski podjęte na tym tranzycie są dość wyważone i rozważne bądz skupić uwagę na konkretne rezultaty swoich planów. To tranzyt, który pomaga wreszcie wziąć się do roboty na przykład nad książką, którą zamierzałeś napisać już wcześniej, jest w Tobie wiecej cierpliwosci. Albo tranzyt, który skupia uwagę na takich sprawach jak edukacja, wszelkie szkolenia, kursy, i podczas tego tranzytu może być parcie aby pójść na jakiś kurs bądż jest to czas sesji egzaminacyjnej i solidnie musimy wziąc się do pracy intelektualnej, a jak jesteśmy póżniej dumni, że zdaliśmy egzamin. Z koleii Twój sposób komunikacji z innymi może być czasem nieco powściągliwy, jest mniej niż zwykle w Tobie potrzeby otwartych i spontanicznych wybuchów ekspresji towarzystkich.


Tranzytujący Saturn koniunkcja Wenus  

Twoje relacje z innymi osobami a zwłaszcza z partnerem mogą się ochłodzić, gdzie w związek może wkraść się pewien dystans, ograniczenia, poczucie niedowartościowania i powstają pytania typu: "już mnie nie kochasz?", gdzie w konsekwencji osoba może czuć się rozczarowana, niezadowolona. Taki tranzyt Saturna na Wenus zaczyna testować związek, i jeśli taki związek stoi na solidnych fundamentach, to okres tego dystansu między partnerami będzie trwał jakiś czas i póżniej sytuacja wróci do normy, ale jeśli związek jest bardzo wątpliwy, niestabilny to taki tranzyt może spowodować rozstanie. Gdzie właśnie osoba, która ma w swoim horoskopie tranzyt Saturna na Wenus zaliczy troszkę bolesne rozczarowanie (uczucie porzucenia przez partnera). Ale taki tranzyt może również mieć inny wydżwięk, i opisze go na moim własnym przykładzie. Wiele lat temu, byłam w związku z mężczyzną, i na początku naszej znajomości, czyli po kilku miesiącach bycia ze soba, on musiał iść do wojska (rozstanie na dwa lata). I w czasie jak Saturn wszedł na Wenus w moim horoskopie, to właśnie był zwiastun tego tranzytu, gdyż była to rozłąka nasza na okres dwuletni (Saturn na Wenus - rozłąka), tak więć spotykaliśmy sie bardzo sporadycznie. Wydżwięk tego tranzytu był taki, że tęskniłam bardzo za ukochaną osobą i wytrwale oczekiwałam na jego powrót. To także tranzyt gdzie zwłaszcza kobiety będą doszukiwać się w swoim wyglądzie fizycznych samych niedoskonałości, zapominając o tym, że mają również mnóstwo w sobie pięknych wartości, zwłaszcza w ich wygldzie zewnętrznym. Na tym tranzytcie trzeba na jakiś czas odmówić sobie luksusów oraz nie szastać trudno co zarobioną gotówką (pieniądze), gdyż również może pojawić się przyblokowanie w dopływie gotówki na konto, itd. Jest to dobry czas, aby tworzyć swoje własne solidne zabezpieczenie finansowe na przyszłość.

Tranzytujący Saturn koniunkcja Mars

To będzie tranzyt, przy którym trzeba będzie się sporo napracować, dużo obowiązków w pracy, ciężka praca, z tendencją do przepracowania, zmęczenia, spadku energii, a w konsekwencji możemy wpaść w melancholie. Dlatego też lepiej podczas tego traznytu nie brać na swoje barki zbyt wiele pracy, uważać aby nie nadwyrężyć stawów np: polanowych oraz dbać o relaks i wysypiać się (8 godzin co noc). To tranzyt, który pozwoli nam rozpocząć pracę i dokończyć, którą ciągle odkładaliśny na póżniej (może z lenistwa). Poza tym podczas tego tranzytu nie należy wchodzić w żadne konflikty z nikim, bo jesteśmy bardziej podatni na gniew, porywczość i nieczułość. Mogą też łapać nas jakies dolegliwości zdrowotne.
To również czas, w którym wszelkie treningi fizyczne są dość intensywne np: jeszcze jako nastolatka, podczas tego tranzytu przygotowywałam się do zawodów (bieg), które były organizowane przez szkołę, tak więc podczas tego tranzytu dobrze jest uprawiać wysiłek fizyczny w zdrowym środowisku np: bieg po lesie. Czasem również mogą wystąpić jakieś ograniczenia działania, ruchu, chcesz iść naprzód bardzo niecierpliwie (Mars), a Saturn blokuje Twoją nadaktywność.

 

Tranzyty Saturna przez osie horoskopu


Tranzyt Saturna przez ascendent

Pojawia się uczucie niepewności, niewygody, mamy wrażenie że jest to już ostatni dzwonek i trzeba teraz wszystkie ważne sprawy pozamykać, dokończyć, zabezpieczyć się na przykład finansowo. Tranzyt ten zmusza nas do większej odpowiedzialności. Człowiek pomału odsuwa się od bardzo aktywnego życia towarzyskiego, woli mniejszy krąg zaufanych przyjaciół oraz rodzinny. Kieruje uwagę przede wszystkim na środowisko wewnętrzne, na siebie, na swój wizerunek, dokonując korekty w swoim wyglądzie fizycznym na przykład, zrzuca kilka kilogramów. Poza tym osoba może czuć się małoenergiczna, oraz sprawia wrażenie osoby poważnej i wyważonej niż zwykle, a także może pojawić się uczucie słabości, doszukując się wielu wad i niedociągnięć w swoim wyglądzie i wnętrzu, poprostu podczas tego tranzytu może wpaść w melancholię bądż zaczyna mieć objawy depresji, ale niekoniecznie. Czuje przymus i obowiązek aby wziąc się wreszcie za jakieś zajęcie, pracę, gdyż sporadycznie zaczyna brakować pieniędzy na życie, bądż ma potrzebę ogólmie poukładać swoją sytuację zawodową. I tym samym na tym tranzycie Saturna przez Ascendent może dojść do zmiany pracy.

Na przykład: wiele lat temu, jak Saturn przechodził w moim horoskopie przez Ascendent to zauważyłam, że kondycja mojej skóry na ciele się nieco pogorszyła oraz miałam objawy depresji, ale było to spowodowane głównie tym, że zaczęłam wcześniej stosować nierozsądnie dietę, i zrzuciła sporo kilogramów. A gdy zaczynamy stosować nierozsądne ubogie w cenne składniki odżywcze diety tzw. Diety cud, wówczas po niemalże kilku miesiącach drakońskiej diety nasz organizm zaczyna komunikować o swoich niedoborach witamonowych w organiżmie głównie z grupy B oraz biopierwiastków. A dlaczego głównie z grupy B? Bo witaminy z grupy B są magazynowane owszem w wątrobie i mięśniach ale w małych ilościach, bo witaminy te rozpuszczają się w wodzie i szybko je możemy tracić. I te symptomy niedoborów witamonowych i biopierwiastków zaczymany obserować najpierw po kondycji włosów, skóry i czasem też manifestuje się to obniżonym nastrojem. Gdyż nasz inteligentny organizm woli zabrać te cenne suplementy naszym włosom i naszej skórze, niż pozbawić tych cennych składników odżywczych ważnym organom wewnętrznym. Dopiero po długotrwałej diecie zaczyna uruchamiać się ogniwo poważnych zaburzeń w całym organiżmie.

1 Porada: Tak więc pierwszą rzecz jaką można doradzić osobom, które podczas tranzytu Saturn przez Ascendent planują się odchudzać bądż poporstu zapominają o zdrowym odżywianiu się, zapominają o regularnych posiłkach. I o tym warto pamiętać, aby odżywiać się zdrowo, czyli nie zapominać o regularnych posiłkach, jeść bardzo urozmaiconą żywność (pełnowartościową), zrezygnować ze słodyczny, oraz nie przesadzć z dietami tzw. "Cud", bo one bardzo mocno zaczynają pozbawiać nas z cennych składników odżywczych. A najlepiej wybrać się do dietetyka po poradę.

2 Porada: Zdarza się również, że podczas tranzytu Saturna przez Ascendent, może złapać nas czasem melancholia, a w sporadycznych przypadkach objawy depresji. I jest to czas, gdzie naszą energię skupiamy do wewnątrz, a nie na środowisko zewnętrzne. Tak więc, skupiamy uwagę na siebie, na naszą kondycję, ciało, naszą psychikę, również naszą rodzinę, bliskich przyjaciół, znajomych, na sprawy domowe, sprawy, które dotyczą przede wszystkim Nas samych, to może być też praca, zarobki, itd. Jak sobie zatem radzić z taką melancholią jeśli się pojawi? Wszelkie formy odpoczynku np: lekki sport, wysiłek fizyczny, a także medytacja, joga (świetnie działa), i rogólnie różne niekonwencjonalne metody, które pomogą nam uporządkować sytuację wewnętrzną - emocjonalną. Saturn przechodząc przez Ascendent pokazuje nam sprawy, zachęca nas do tego aby uporządkować błędy bądż zaniedbania, które popełniliśmy, (część nieświadomie (Neptun), jak Saturn był jeszcze w domu 12), a teraz gdy wychodzi na asc, wszelkie te sprawy wychodzą na światło dzienne i musimy je uporządkować, zająć się nimi.
Wykorzystajmy zatem ten czas, aby się na chwilkę zatrzymać i zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze w życiu, o jakie dziedziny życia należy zadbać i które są tak naprawdę ważne, a które mniej.

Tak więc przejście Saturna przez Ascendent przynosi wiele różnych rzeczy to zależy od różnych eleemntów w horoskopie.

Tranzyt Saturna przez Medium Coeli

Tranzyt Saturna wkraczając do domu 10, czyli przechodząc przez MC pobudza Twoje ambicje (Saturn), i jeśli wcześniej przykładałeś się do pracy, niezaniedbywałeś swoich obowiązków, to takie przejście Saturna przez MC może przynieść pozytywne rezultaty Twojej pracy: czyli uznanie w kręgu środowiska społecznego, także niewykluczony awans w pracy, podziw w oczach innych. A jeśli Twoje wysiłki, które wkładałeś w swoje życie społeczne bądz zawodowe były marne, gdzie wiele spraw zaniedbywałeś, miałeś zbyt duże mniemanie o sobie, poczucie wyższości, to taki tranzyt Saturna przez MC przyniesie spadek w dół, gdzie Twoja reputacja zostanie naruszona, nieuniknione także skandale.

 Tranzyt Saturna przez descendent

Podczas tego tranzytu możesz odczuć większe ograniczenia ze strony innych osoób, to może być partner, wspólnik, jednym słowem inni w Twoim życiu. Będziesz musiał skupić szczególną uwagę na relacje z innymi, które czasem mogą być dość przytłaczające bądż wnieść pewien rodzaj niewygody, i w tej sferze życia trzeba będzie wiele spraw uporządkować. Saturn wytknie Ci każdy błęd bądż zaniedbanie jakie popełniłeś wcześniej, bądż wynagrodzi, jeśli włożyłeś dużo pracy w ten związek, dbałeś o niego.  
Zwizek, który już od dłuższego czasu sprawiał Ci kłopot może się rozpaść. Bądz odczujesz potrzebę zalegalizować swój związek partnerski, dając tym samym świadectwo, że jesteś już gotów na małżeństwo i stabilność. Itd, itd.


Tranzyt Saturna przez Immum Coeli

Podczas tego tranzytu sprawy, które będą Cię absorbowały będą miały związek ze sprawami domowymi, rodzinnymi.
Miejsce, w którym mieszkasz może zacząć być niewygodne, dlatego też możesz zdecydowć się na przykład na gruntowny remont w mieszkaniu bądz zdecydujesz się na przeprowadzkę i ta zmiana przyniesie Ci ulgę.
To czas, kiedy trzeba będzie załatwić wszystkie sprawy związane z rodziną co w konsekwencji może się to odbić na sprawach zawodowych, gdyż Saturn tranzytując przez IC, działa opozycją na MC.
Czasem tranzyt taki przynosi pojawiene się nowego członka w rodzinie, dziecko bądz partnerka, która z Tobą zamieszka, itd. Wiele sytuacji może się pojaiwć gdy Saturn wkracza do domu 4. Fakt jest faktem, że sytuacja staje się niewygodna związana z dziedziną czwartodomowa, i musimy ją uporządkować, zrobić jakąś korektę. Podczas tranzytu Saturna przed dom 4, dół horoskopu, budujemy trwałe fundamenty (Saturn) pod własną życiową przyszłość.


 

Przykładowy horoskop tranzytowy

Image

Mam pozwolenie na pokazanie tego horoskopu. U pewnej osoby w horoskopie, Saturn tranzytujący zrobił koniunkcję do urodzeniowej Wenus, przechodząc dodatkowo przez Descendent (dom związków partnerskich, relacji z innymi, partner). Tranzyt Saturna silnie zadziałał. Rozstała się z partnerem, Saturn przeprowadził selekcję jej związków partnerskich z innymi, gdzie związek tej kobiety z mężczyzną już od dłuższego czasu był niestabilny i wątpliwy. Co nie znaczy, że u każdego na takim tranzycie dojdzie do rozstania, tutaj doszło, bo związek już już jakiś czas był martwy. Saturn uprzytomnił tej osobie, że trzeba teraz realnie spojrzeć na sytuację w związku i przestać się łudzić. Saturn przyniósł konsekwencje działań i wyborów jakie ta osoba dokonała wcześniej.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego tekstu i zamieszczanie go na innych forach, nawet z załacznikiem: moje nazwisko. Proszę o wyrozumiałość.


Autor: Barbara Stanisławska
27 lipiec 2007