Tranzyty Plutona (z przykładami)

ImagePodczas tranzytów Plutona stykamy się z czymś większym, silniejszym od nas i nie mamy na to wpływu. Łączymy się z energią, która transformuje nas od najgłębszych zakamarków naszego wnętrza, dokując zmian w naszym życiu. Potężna siła Plutona przymusza do odrzucenia, eliminacji starych rozdziałów życia, ktore powinny już być zbędne, blokujące nas w rozwoju, które powinny już zostać zapomniane i oczyszczone. Pluton eliminuje, ale po to, aby na tym miejscu narodziło się coś nowego, być może lepszego. I czasem gdy Pluton, który podejmuje taką decyzję, aby zabrać nam to, co jego zdaniem już nam nie służy; my z trudem przyjmujemy do świadomości jego decyzję, sporadycznie brzmi to dla nas jak wyrok i nie chcemy niczego zmieniać. A dlaczego? ponieważ panicznie boimy się zmian. Niektórzy wolą kurczowo trzymać się starych wzorców, mimo, że sytuacja ta jest już dla niego uciążliwa, i za wszelką cenę chce ją zachować. I Pluton odbiera nam to, co uważa za słuszne, i nie robi tego z powodu własnych zachcianek, lecz eliminuje po to, aby w tym miejscu narodziło się coś nowego, być może coś lepszego. Lecz nam bardzo trudno uwierzyć w to, że czasem po okresie tak dużych wskrząsów, i bolesnego gniecenia, jakie zesłał nam Pluton, na tym miejscu powstanie ponownie coś dobrego, a tym bardziej wspanialszego. Pluton eliminuje także z życia dość agresywnie, sprawy, osoby, które były nam bardzo bliskie i które wnosiły coś dobrego w naszym życiu. Ten trudny charakter jaki panuje na tranzytach Plutona, występuje na aspektach napięciowych, przy aspektach harmonijnych, nie odczuwamy już tak miażdząco i boleśnie jego wpływu.

Energia Plutona jednak wie gdzie ma dokonać zmian, i tym samym przeciwstawianie się jemu, protest przeciwko energiom Plutona, nie ma sensu, bo zmiany muszą się dokonać. Tak więc osoba, która nie chce się podporządkować tym zmianom, Pluton ją przymusza i osoba ma wrażenie, że została postawiona pod ścianą. Zatem nie wolno walczyć z siłą plutona, lepiej tym energiom ulec, gdyż jest od nas wielokroć silniejsza. A jak będziemy uparcie się jemu przeciwstawiać, to nas zniszczy. A czym bardziej nie chcemy dokonać zmian, tym bardziej Pluton jest dla nas bezlitosny. Jak przychodzi tranzyt Plutona, to należy poddać się transformacji, tak będzie dla nas najlepiej. Tranzyty Plutona te napięciowe można czasem porównać do erupcji wulkanu, gdzie reakcja ta, proces musi się odbyć, człowiek nie jest w stanie sam tego zatrzymać.I gdy działa tranzyt Plutona, czasem zmiany jakie przychodzą są dla nas bolesne i wewnętrznie nas miażdżące.

Bo Pluton gniecie, wymusza, naciska, jego siła, gdy jest mocna i w aspekcie napięciowym daje wrażenie, gniecenia, miażdzenia wewnętrznego. Z kolei Saturn daje uczucie ciężaru, np: wyobrażmy sobie, że zaczynamy biec z obciążonym plecakiem na plecach, wówczas swoboda ruchów jest spowolniona. Tak więc na tranzytach Saturna napięciowych, jakaś sprawa, sytuacja staje się tym samym naszym obciążeniem i obowiazkiem (Saturn). Oczywiście mowa tutaj o aspektach napięciowych przy tranzytach Plutona i Saturna.

Przykład:

Mężczyzna w swoim horoskopie miał tranzyt Plutona na descendencie, a urodzeniowo Pluton był w 5 domu i w Wadze. Zatem tranzyt Plutona przez descendent przyniósł transformację jego związku partnerskiego, który rozpadł się. I czym bardziej próbował ten związek utrzymać, tym bardziej Pluton był wobec niego bezlitosny. Ta dziedzina życia musiała się zmianić, zwłaszcza, że związek jego był trudny i niestabilny. Pluton zatem oczyścił, uzdrowił tą sferę życia, mężczyzna zamknął ten etap w swoim życiu. A póżniej na tym miejscu narodziło się coś nowego. Z perspektywy lat, mężczyzna stwierdził, że bardzo dobrze, iż tranzyt Plutona zrobił taki globalny porządek w jego wówczas życiu partnerskim, bo dzięki temu, dużo się zmieniło w jego życiu na korzyść, mimo że początkowo było mu trudno.

Kolejny przykład również z tranzytem Plutona przez descendent, tym razem u kobiety - przyniósł ten tranzyt rozpad związku u niej, ale kobieta ta nie odczuła żadnego przymusu ze strony Plutona, czyli poddała się bardzo chętnie tym zmianom, i to ona zdecydowała się, że odejdzie od swojego partnera, którego już nie kochała.

Tranzyty Plutona są to siły wydobywcze, które wyciągają na powierzchnię sprawy bądz sytuacje głeboko skrywane, objęte tabu, bądż te, które już dawno powinny wyjść na światło dzienne, które wymagają uzdrowienia, przyjrzenia się im. Ta konfrontacja z prawdą czasem jest bardzo bolesna. I jeśli coś ma ulec zniszczeniu, to Pluton robi to skutecznie, a na tym samym miejscu rodzi się nowe życie. Co nie znacze, że Pluton zwiastuje zawsze śmierć fizyczną, nie. On zwykle przynosi transformację, czyli symboliczną śmierć czegoś, co już nie jest dla nas dobre bądż potrzebne.

I te zmiany dość przymuszająco i boleśnie będą odczuwane, jeśli Pluton idzie tranzytem w aspekcie "napięciowym", oraz jeśli Pluton urodzeniowo jest silny i kaleczy planety osobiste aspektem napięciowym. To wówczas zmiany mogą być dość mocno odczuwalne i transformujące nas. Gdy Pluton idzie tranzytem w aspekcie harmonijnym, zmiany które przychodzą, są bardzo dla nas przyjemne i chętnie ulegamy tym zmianom.

Przykład:

Kobieta, która pragnęła mieć dziecko, podczas tranzytu Plutona w trygonie do Wenus zaszła w ciążę, informacja ta bardzo ją ucieszyła.

Inna kobieta, podczas tego samego tranzytu Plutona w trygonie do Wenus weszła w związek z mężczyzną, w bardzo harmonijny związek, który trwa do dziś, i który jest już sformalizowany.

Pamiętajmy zatem, że dużo zależy od tego, jak Pluton położony jest w horoskopie urodzeniowym, czy nie kaleczy ważnych planet lub osi, czy Pluton jest harmonijny czy też nie. Bo od tego dużo zależy, czy siła Plutona bedzię większa, przymuszająca, czy zdecydowanie mniej odczuwalna. I też zależy dużo od aspektu jakim tranzyt Plutona idzie.

 

Tranzyt Plutona przez Ascendent

W ogólnym pojęciu taki tranzyt zmieni oraz wzmocni obraz Twojego wizerunku. Ludzie zaczną postrzegać Cię jako osobę: pewniejszą siebie, może nawet władcza, z dużą siłą przebicia, bardziej intensywną, czujną, skuteczną, o badawczym spojrzeniu, tajemniczą, nawet nieufną. A także osoba ta, będzie wyrażała więcej potrzeby osobistej prywatności, niż zwykle. Stanie się również bardziej zdecydowana, harda, mocniejsza, mająca na innych wpłych. Będą to transformacje jej wizerunku, które inni w niej dostrzegą. W pozytywnym wydaniu, taki tranzyt wzmocni poprostu Twoją osobowość, wizerunek, a w gorszym spowoduje, że staniesz się bardziej nieprzejednany, a w bardzo sporadycznych przypadkach nawet bezwzględny. Co wydarzy się wiecej?, to już trzeba spojrzeć na inne elementy.

Poza tym słyszy się wielokrotnie (to są raczej ludzkie nieuzasadnione lęki), że jak Pluton przechodzi tranzytem przez Ascendent, to może przynieść coś grożnego, złego. Ludzie tworzą w swojej głowie najczarniejsze historie wówczas. Otóż nie jest to prawda, że Pluton za każdym razem przechodząc przez Ascendent przyniesie na przykład chorobe. Może przynieść dziesiątki różnych rzeczy, i wcale to nie muszą być bardzo nieprzyjemne sytuacje.

Przykład:

Mężczyzna ma urodzeniowo Plutona w Wadze i w domu 9, a dom 9 mówi miedzy innymi o dalekich podróżach. I jak tranzyt Plutona w jego horoskopie wszedł na Ascendent, to przyszły w jego zyciu duże zmiany. Mężczyzna ten podiął decyzję, że chce się rozstać ze swoją stała partnerką, (Pluton opozycja Descendent) i wszedł w nowy związek z inną kobietą. Wszystko trwało to jakiś czas, Pluton był w retro, więc odziaływanie tego tranzytu było dość długie, prawie dwa lata. Ale najważniejszym wydżwiękiem tego tranzytu (Pluton na Ascendencie), było to, że po wejściu w związek z nową kobietą, przeprowadzili się dość szybko razem do innego miasta, do nowego domu, który wcześniej on budował. Zatem to był manifest tranzytu Plutona, który jest w domu 9, czyli głębokie transformacje (Pluton), zmiany w życiu, poprzez wyjazd do innego miasta (Pluton w domu 9), rozumiecie? Dodam jeszcze, że w jego horoskopie urodzeniowym Asc jest w Strzelcu, czyli częste wyjazdy, bywanie poza domem wskazane. I Pluton uruchomił ważny punkt, czyli Ascendent w znaku Strzelca.

I powiem wam, że widziałam już dość dużo różnych sytuacji, jak Pluton przechodził przez Ascendent, i tylko raz spotkałam się z sytuacją, gdzie pewna osoba musiała zmierzyć się z dość uciążliwą chorobą, która oczywiście już dawno została uleczona. Ale osoba ta w horoskopie urodzeniowym miała trudne układy, które często się nie zdarzają. Otóż Pluton urodzeniowo kaleczył aspektem nieharmonijnym wladcę Ascencentu oraz Słońce. Tak więc zdecydowanie napewno nic strasznego, grożnego sie nie wydarzy, jeśli horoskop urodzeniowy na to nie wskazuje.

 

Tranzyty Plutona do planet osobistych.

Opiszę tylko tranzyty Plutona w koniunkcji do planet osobistych.

 

Tranzytujący Plutona koniunkcja Słońce

Czym jest Słońce w horoskopie?

Słońce w horoskopie to centralny punkt energii, która zachęca człowieka do odważnego działania. Centrum to punkt, który świeci najjaśniejszym światłem, zwracając na siebie uwagę innych (Słońce w horoskopie). I poprzez tą energię Słońca człowiek dąży do samorealizacji, aktywności w działaniu, obiektywizmu. Słońce to świadomość, tożsamość, typologia człowieka, a Księżyc to podświadomość. Słońce w horoskopie reprezentuje człowieka jako "indywidualność, sposób działania, jego życiowe cele i możliwości osiągania tych celów.

Tranzyt Plutona w koniunkcji do Słońca poprostu wzmocni poczucie tożsamości danej osoby, bo energia Plutona wzmacnia, nadaje potęgi, siły przebicia, pewności siebie, intensywności, skuteczności, czujności, zdecydowania, potrzeby kontroli nad własnym życiem, wpływowych energii. W najgorszym wydaniu, jeśli horoskop urodzeniowy na to wskazuje, osoba zaczyna manipulować innymi, naciskać, bywa natarczywa, przymuszająca innych, bądż nawet bezwzględna (sporadycznie). Energia Plutona potrafi skoncentrować się w jednym punkcie, nie ulega rozproszeniu, dlatego wydaje się taka potężna. Zatem człowiek podczas tego tranzytu musi globalnie przetransformować swoje spojrzenie na świat, niejednokrotnie zmianić swoje poglądy. I zmiany te najczęściej odczuwalne są wewnątrz niego, osobowość zostaję necechowana energia Plutona, czyli może nabrać nieco cech zodiakalnego Skorpiona. Poczucie władzy może być dość silne, że człowiek bardziej pewnie i skutecznie będzie chciał zrealizować swoje ambicje. Człowiek jednak musi trzeżwo podchodzić do zachodzących zmian w jego wnętrzu, i za żadne skarby nie powinien blokować tych procesów zmian, dzięki którym będzie mógł się rozwinąć i wejść na wyższy stopień świadomości. Z kolei blokowanie tego procesu, może przynieść bardzo niekorzystny skutek. Podczas zmian, trzeba będzie coś poświęcić, czyli jakaś cząstka w człowieku musi umrzeć, aby nowa mogła się narodzić. Tranzyt Plutona na Słońcu wyzwala tak potężne energie, że trudno jest nimi balansować. Zatem znów człowiek musi bardzo trzeżwo i ostrożnie nimi kierować, musi być świadomy co robi, aby użyć te energie tylko w dobrym celu, wówczas siła Plutona, którą został człowiek dotknięty (Tranzyt Plutona na Słońcu), może okazać się dla niego dość wysokim kapitałem na życie. Ale jeśli człowiek energię Plutona użyje dla własnych samolubnych potrzeb, to bardzo srogo za to może zapłacić. Czyli siła Plutoniczna obróci się przeciwko niemu, w postaci takiej, że sam doświadczy wewnętrznych demonów osobowości, bądż zostanie przymuszony i postawiony pod ścianą przez innych, naciskany, potraktowany bezwzględnie. Czasem taki tranzyt, ale zależy to od horoskopu urodzeniowego, może przynieść okres większej podatności na choroby, bo Słońce to witalność. Więc taki tranzyt może wzmocnić witalność bądż wręcz przeciwnie - osłabić. Słońce także może reprezentować ojca w horoskopie bądż męża w horoskopie kobiety. Co wydarzy się więcej, trzeba sprawdzić w jakis domu jest tranzyt, jaki to aspekt, itd.

Przykład:

Pewien mężczyzna podczas tranzytu Plutona do Słońca, poczuł w sobie tak silną energię, że zaczął ją używać w niekorzystnym celu, gdzie w konsekwencji jak jeszcze dodatkowo przyszedł tranzyt Saturna, musiał ponieść karę. Został przymuszony, czyli zamknięty w areszcie. To sporadyczny przypadek.

Inny mężczyzna podczas, gdy w jego horoskopie urodzeniowym Pluton tranzytował Słońce musiał zrezygnować z pracy.

Inny przykład, tym razem z dobrym wykorzystaniem energii Plutona:

Kobieta, podczas tranzytu Plutona w opozycji do Słońca, stała się bardzo rozpoznawalna i doceniana w wiekszym kręgu środowiska społecznego. Czyli mówiąc potocznie, stała się osobą popularną, zasłynęła dzięki swojej specjalizacji zawodowej.

Inna kobieta podczas tranzytu Plutona w koniunkcji do Słońca bardzo mocno zainteresowała się sprawami: magia, uzdrawianie.

W innym przypadku, u pewnego mężczyzny, jak Pluton tranzytował Słońce, bardzo słabo ten tranzyt odczuł, jedynie nieznaczne wewnętrzne transformacje osobowości. Dlaczego nieznacznie?, ponieważ Pluton w jego horoskopie urodzeniowym jest słaby, czyli nie miał żadnych aspektów do ważnych elementów w horoskopie.

Ale powróćmy do tranzytu Plutona w koniunkcji do Słońca, to był ogólny opis, bo Pluton wzmacnia, jest planeta, która powoduje transformacje, Słońce to nasza tożsamość, czyli wzmocnienie poczucia tożsamości, bądż wręcz przeciwnie, także osłabienie bądż wzmocnienie sił witalnych (Słońce). Bardzo dużo zależy też, jak wygląda Slońce i Pluton urodzeniowo w horoskopie, czy są te planety harmonijnie aspektowane, czy też nie. Taki tranzyt będze zapewne wielowątkowy, bo teraz patrzymy w jakim domu horoskopu znajduje się Słońce, załóżmy, że w domu 6. Dom szósty związany jest: praca, środowisko pracy, obowiązki, także higiena, dbanie o zdrowie, bo to dom Panny. W Pannie się pracuje, dba o obowiązki. Zatem taki tranzyt może przynieść wydarzenie, gdzie osoba samowolnie bądż przymuszona (Pluton) przez sytuację życiową, zdecyduje się na zmianę pracy. To jest tranzyt Plutona, zatem coś trzeba poświecić, porzucić, aby narodziło się nowe. Poza tym patrzymy, władcą czyjego domu jest Słońce, a w tym przypadku Słońce jest władcą domu 2. Zatem Pluton tranzytując Słońce, może przynieść globalne zmiany systemu wartości (dom 2), niekoniecznie materialnych, bo w domu 2 znajdują się też wartości duchowe. Gdzie zmiany systemu wartości, też mają bardzo dużo wspólnego z warsztatem pracy, czyli domem 6, bo Słońce jest w domu 6 urodzeniowo. Reasumując: osoba zdecyduje się na zmiany pracy, gdyż jej system wartości bardzo mocno zaczął się zmianiać, albo zdecyduje się na zmiany pracy, bo zarobki własne (dom 2),  nie są wystarczająco wysokie. To taki bardzo opis ogólny, póżniej aby dać dość przejrzystą prognozę, koniecznie jest wielogodzinne patrzenie w kosmogram. Sytuacje mogą być różne zależy to od kilku czynników:

-w jakim domu jest tranzyt, jaki to jest aspekt, jak urodzeniowo wygląda Pluton i Słońce, gdzie leżą, jakie mają aspekty, takze władcą jakiego domu w horoskopie urodzeniowym jest Pluton i Słońce.

 

 Tranzytujący Pluton koniunkcja Księżyc.

Czym jest Księżyc w horoskopie?

Księżyc symbolizuje podświadomość i pierwotne instynkty. Reprezentuje ducha przeszłości, wrażliwość, emocje, reakcje emocjonalne, które są wewnątrz nas przechowywane i które mają swoje żródło wydarzeń z przeszłości w dzieciństwie, w domu rodzinnym. Księżyc jest chłonny, odbierający wibracje wokół. Księżyc jest władcą Raka i domu 4, zatem także: potrzeba bezpieczeństwa emocjonalnego, opiekuńczość, rodzina, dziedziczność, tradycja, macieżyństwo, nieświadome odruchy, pamięć o przodkach, historia, potrzeba przynależności, wychowanie, korzenie rodzinne, fundamenty bezpieczeństwa. W archetypie Księżyc reprezentuje żeńską energię, wycofującą się, czyli: matkę, żonę w horoskopie mężczyzny.

Pluton natomiast powoduje transformacje, globalne zmiany, niejednokrotnie coś musi umrzeć, cząstka osobowości, aby nowe mogło się narodzić. Zatem Pluton eliminuje rzeczy bądz sytuacje już nam niepotrzebne, oczyszcza je, uzdrawia. A także wyciaga na powierzchnie sytuacje, które drzemią gdzieś głęboko schowane, i zmusza do konfrontacji z prawdą. 

I tranzyt Plutona na Księżycu wydobywa (bo Pluton działa od środka) na światło dzienne sytuacje, które ukryły się głęboko, związane z emocjami (Księżyc) i zmusza do konfrontacji z nieprzyjemnymi wzorcami emocjonalnymi na przykład z dzieciństwa, które zostały zakorzenione w głębi podświadomości bądż wydobywa te wzorce, które są zakotwiczone w ludzkiej pamięci, o których trudno rozmawiać. Gdy te emocje zostaną wydobyte, to człowiek musi się z nimi zmierzyć, gdzie często nie jest to miłe uczucie, bo emocje wówczas nabierają potężnej głębi, wybuchu, sporadycznie obsesyjnych i natarczywych emocji. I w bardzo rzadkich przypadkach (jeśli horoskop urodzeniowy na to wskazuje) osoba, aby poradzić sobie z wulkanem emocji, jaki jej towarzyszy, powinna udać się na terapię.

Podam Wam kilka przykładów z mojej praktyki - tranzytów Plutona na Księżycu.

Przykład: u mojej znajomej w horoskopie był tranzyt Plutona na Księżycu, emocje były tak nieobliczalne, że potrzebowała porady u psychologa. I Pluton równiż oprócz tego, że lubi przymuszać do konfrontacji z trudnymi emocjami, to też bardzo skutecznie potrafi ję w końcowym etapie uzdrowić. I było tak w jej przypadku, terapia kilkumiesięczna bardzo uzdrowiła jej emocje, gdzie poczuła się jak nowonarodzona.

Pluton wydobywa także jakieś tajemnice (Pluton) z przeszłości z domu rodzinnego (Księżyc). Taki tranzyt może przynieść też transformacje związane z kobietą w naszej rodzinie: matka, żona. Na przykład: pewien mężczyzna ma w swoim horoskopie urodzeniowym natalnie kwadraturę Pkutona do Księżyca, gdzie ten napięciowy aspekt między innymi może wskazywać, że jakaś kobieta w jego życiu, matka, żona przejdzie głębokie transformacje w swoim życiu. I podczas tranzytu Plutona w koniunkcji do Księżyca w jego horoskopie, jego matka zachorowała ciężko. To są sytuacje rzadkie, bo jak pisałam już nieraz, niegdy nie wydarzy się więcej i grożniej, jeśli horoskop urodzeniowy na to nie wskazuje.

Inny przykład: mężczyzna miał tranzyt Plutona na Księżycu w domu 4, i dowiedział się o pewnej tajemnicy rodzinnej, która dość mocno przetransformowała jego spojrzenie na obraz rodziny.

Kolejny przykład: u mojego brata w horoskopie, jest obecnie już od dłuższego okresu tranzyt Plutona w koniunkcji do Księżyca, i kompletnie nic się w jego życiu złego nie dzieje, ani też u jego matki (Księżyc matka). Pluton w jego horoskopie jest słaby, zatem tranzyty Plutona raczej będą słabo odczuwalne w jego życiu. Jedynie tranzyty Urana dawały mu w kość w życiu znacznie, gdyż Uran jest silny i niekorzystnie aspektowany w jego horoskopie.

Następny przykład: pewien mężczyzna podczas tranzytu Plutona do Księżyca, zdecydował się na totalnie gruntowny remont swojego domu, wymiana okien, podłóg, oraz przebudowa dwóch wielkich piwnic, w których teraz znajdują ładne pokoje dla domowników. Pasuje, piwnice, coś co głęboko schowane to Pluton.

Poza tym Robert Hand w swojej książce Planets In Transit pisze, że tranzyt Plutona na Księżycu może przetransformować niektóre stosunki emocjonalne z najbliższymi czyli zwłaszcza, matka, żona. Bo Księżyc to symbol między innymi kobiety bliskiej z rodziny, itd. I rzeczywiście czasem tak się dzieje, podam wam jeden z wielu przykładów z mojej praktyki. Otóż u pewnego mężczyzny był tranzyt Plutona na Księżycu w horoskopie, w domu 9 (między innymi dalekie podróże), gdzie Księżyc w tym przypadku był władcą domu 4, i Księżyc ten znajdował się urodzeniowo w domu 9. Tranzyt Plutona (w domu 9) przyniósł głębokie transformacje relacji emocjonalnych z kobietą bliską, żoną (Księżyc), oraz rozpad związku na odległość, bo tranzyt Plutona na Księżycu był w domu 9.

Oczywiście tutaj także zależy to od kilku czynników w horoskopie.


 Tranzytujący Pluton koniunkcja Merkury.

Podczas tego tranzytu Twoje myślenie, sposób komunikacji (Merkury) nabierze plutonicznej głębi, intensywności. Będziesz wgryzał się głęboko w temat, drążył do najgłębszych zródeł prawdy danego tematu. Nie popuścisz, zanim nie wydrążysz wszystkich istotnych czynników danej sprawy. W detektywistyczny sposób będziesz analizował, dociekał żródeł problemu i odczuwał przymus, aby drążyć tak długo, aż w końcu odnajdziesz to, czego szukałeś. Podczas tranzytu Plutona w koniunkcji do Merkurego, wszelkie przejawy fałszu i kłamstwa zaczną Cię razić, będziesz starał się skutecznie, niszczyć ich żródła, łapać na słówka, doszukiwał się powodów tego postępowania. I w najgorszym wydaniu, przymuszał innych do tego, aby zmienili swoje poglądy. Sam również podczas tego tranzytu będziesz musiał przetransformować (Pluton), swoje idee, poglądy, które zaczną się zmieniać. Nowe spojrzenie na Świat narodzi się na skamieliskach starych wzorców, gdzie wzorce te, zostaną już na zawsze wyeliminowane przez Plutona. To dobry tranzyt, aby zagłębiać się w swojej edukacji, bo umysł jest wyjątkowo wnikliwy, badawczy, poza tym dużo możesz zrozumieć podczas tego tranzytu. Negatywny natomiast wmiar tego tranzytu, jeśli nie będziesz panował nad swoją potężną enargią słowa, to zostaniesz naciskany przez innych, zwłaszcza naciski słowne, w komunikacji (Merkury). Trzeba również ostrożnie postępować przy tym tranzycie, gdyż są tendencje (jeśli horoskop urodzeniowy na to wskazuje) do wpadania w obsesyjne i natarczywe myśli.

Przykład: pewna kobieta podczas tranzytu Plutona do Merkurego w swoim horoskopie zapragnęła poszerzyć swoją wiedzę, i zapisała się na kurs uzdrawiania.

Przykład inny: bardzo młody mężczyzna, podczas tranzytu Plutona w koniunkcji do Merkurego w swoim horoskopie w domu 4, został naciskany przez swoich rodziców.

Tutaj także aby więcej napisać co wydarzy się podczas tego tranzytu, trzeba:

-spojrzeć w jakim domu jest tranzyt, jaki jest to aspekt, jak urodzeniowo wygląda Pluton i Merkury, gdzie leżą, jakie mają aspekty, oraz władcą jakiego domu jest Merkury i Pluton.

 

Tranzytujący Pluton koniunkcja Wenus.

Twoje relacje z drugą osobą, w związku uczuciowym, zostaną dość mocno przetransformowane, gdzie związek nie będzie już taki sam, jak dawniej. Jakiś etap w waszej relacji zostanie zakończony, oczyszczony, i albo te transformacje wzniosą was na wyższy poziom świadomosci albo spowodują rozstanie. Intensywność, głębia uczuć i potrzeba mocnych wrażeń (seksualnych), może towarzyszyć Ci podczas tranzytu Plutona w koniunkcji do Wenus w Twoim horoskopie. Zatem Twoje stosunki uczuciowe z partnerem nabiorą potęgi, Twoje nienasycenie emocjonalne, uczuciowe, może skłaniać Cie do brania i wymaganmia coraz to więcej i więcej od partnera, bądż w najgorszym wydaniu chęć kontroli i manipulacji nim. Zatem musisz być świadomy tego, że partner Twój, może poczuć się osaczony i będzie probował się wyzwolić z tego związku. Panuj zatem nad chęcią zawłaszczenia emocji i uczuć partnera. Poza tym ze względu na podwyższony stopień popędu seksualnego, Twoje stosunki seksualne nabiorą rozpędu i intensywności, i jeśli nie jesteś obecnie w związku, to podczas tego tranzytu może ktoś się pojawić. Bo będzie Ci towarzyszyć silna potrzeba kontaktów seksualnych, ale i potrzeba wejścia w intensywną relację uczuciową z kimś. To także tranzyt, który dość często może przynieść u kobiety ciążę.

Przykład: u mojej znajomej w horoskopie był tranzyt Plutona do Wenus, a urodzeniowo w jej horoskopie był aspekt Plutona do Wenus w kwadracie. Zatem jak tranzyt zbliżał się, rozmawiałyśmy wielokrotnie na temat jej horoskopu. Wyjaśniłam jej dokładnie, jak się manifestuje taki tranzyt. Ale mimo wszystko potrzeba zawładnięcia partnerem przez moją znajomą była tak silna i transformująca, że nie udało się jej uniknąć tych zmian. Dziś jest po rozwodzie w kolejnym związku, gdzie mówi, że te doświadczenia zmieniły ją, patrzy już zupełnie inaczej na związek, i twierdzi, że dopiero teraz czuje się w pełni szczęśliwą kobietą. Zatem, z tego wynika, że te zmiany były jej potrzebne w życiu. Pamiętacie co pisałam wyżej? Pluton przynosi zmiany, ale robi to w dobrym ostatecznie celu.

Tutaj również aby powiedzieć coś wiecej i konkretniej trzena spojrzeć na inne czynniki.


 Tranzytujący Pluton koniunkcja Mars.

Jest to tranzyt, ktory uwalnia potężną  ilość energii, która musi mieć jakieś ujście, gdyż blokowanie tych zasobów energii, może być bardzo uciążliwe i sporadycznie niebezpieczne dla człowieka. Dlatego też, warto tą energię wykorzystać w dużej aktywności fizycznej. I rzeczywicie tak często dzieje się, lecz nie jest to aktywność typowo systematyczna i zamknięta w pewien grafik czasowy, czyli od 8:00 rano do 12 w połudie, codziennie przy tranzytach Saturn na Marsie, gdzie również przy tranzytach Saturna na Marsie występuje harówka fizyczna, w pracy, itd. Lecz jest to zwykle aktywność, gdzie człowiek posuwa się w sporcie, w działaniach zwykle do skrajności, do ekstremalnych wyczynów, sportów na przykład alpinista, który przebywa w bardzo skrajnych, ciężkich i niebezpiecznych warunkach atmosferycznych i wykonuje morderczy wysiłek, albo kaskader wykonujący bardzo trudny i niebezpieczny wyczyn; a także praca policjanta, który w danej chwili ściga grożnego przestępcę. I jeśli, człowiek żle wykorzysta energię tranzyty Plutona na Marsie, i ma na pieńku z nieżyczliwymi ludżmi, to musi uważac podczas takiego tranzytu, bo może doświadczyć niemiłych nacisków i przymusu z ich strony. A bardzo sporadycznie jeśli horoskop urodzeniowy na to wskazuje nawet ataki fizyczne (bardzo rzadkie sytuacje). Mars to także "ego" człowieka, więć również musi panować nad potęgą tego tranzytu, i w korzystnym wydaniu taki tranzyt pozwoli człowiekowi osignąć to co zamierzał, z kolei w niekorzystnym wydaniu człowiek taki może posuwać się do tego, że zacznie naciskać innych, a nawet sporadycznie używać wobec nich siły fizycznej.

Tutaj także, zależy to od innych czynników.

 

Przykładowy horoskop urodzeniowy

Image

Mam pozwolenie na pokazanie tego horoskopu. Przykładowy horoskop urodzeniowy. W horoskopie urodzeniowym tej osoby Pluton jest w domu 6-tym. Ta sfera życia, czyli zaplecze i środowisko pracy, obowiązki, przejdą największe transformacje (Pluton). W drugiej połowie roku 2006, tranzytujący Pluton wszedł na MC i dodatkowo w opozycji do Słońca. Tranzyt ten przyniósł transformację jej życia zawodowego, pracy. Wręcz osoba ta stała się popularna w niektórych środowiskach, w strukturze społecznej.Autor Barbara Stanisławska
14 sierpień 2007