Kwinkunks Księżyców w horoskopie porównawczym

Księżyc w horoskopie mówi o naszych reakcjach emocjonalnych, położony w znaku powie nam w jaki sposób "czujemy", na przyklad Księżyc w znaku Ryb będzie wrażliwy a nawet czasami nadwrażliwy, często coś go nadmiernie dotyka, empatyczny, współczujący, skłonny do płaczu. Księżyc w Wodniku z kolei stara się nie uzewnętrzniać za mocno swoich reakcji emocjonalnych, próbuje do niektórych sytuacji utrzymać pewien dystans, chodż i dla niego nie jest to łatwe, ale przynajmniej na zewnątrz sprawia takie wrażenie. To nie jest tak, że Księżyc w Wodniku nie czuje, on czuje i to bardzo, lecz nie reaguje tak nadwrażliwie jak Księżyc w Rybach.
Księżyc w horoskopie to także poczucie bezpieczeństwa którego szukamy, to również nasza codzienność, matka, typ żony w horskopie mężczyzny, itd.
Jeśli w horoskopie porównawczym zauważymy aspekt kwinkunks Księżyców między partnerami np: w znakach Wodnika - Raka, wówczas gdy w ich relacji (para zakochanych) górę wezmą emocje w danej chwili (Księżyc), osoby te mogą inaczej reagować emocjonalnie, kwinkunks. Co w niektórych sytuacjach spotka to się z niezrozumieniem pomiędzy partnerami, bądż z jednej tylko strony. "dlaczego jesteś taki zdystansowany, pyta kobieta (z Księzycem w Raku) swojego partnera (Księżyc w Wodniku). On odpowiada, przesadzasz. Oczywiście to jest ich subiektywna ocena w stosunku do podejścia emocjonalnego u obojga partnerów. Tylko ktoś, kto stoi z boku, kto nie jest w danej chwili pod wpływem emocji może zweryfikować, kto tutaj naprawdę przesadza, a kto jest zdystansowany.
Jednak jest to czasem spory problem dla osób, które mieszkają ze sobą pod wspólnym dachem, mając konflikt pomiędzy Księżycami w horoskopie porównawczym. Wówczas ten aspekt wymaga od nich naprawdę sporo zrozumienia oraz tolerancji. Więc receptą może być: niech oboje znajdą sobie swoje własne zajęcia na płaszczyżnie domowej, które niekoniecznie zawsze muszą wykonywać wspólnie.

Serdecznie pozdrawiam, Barbara Stanisławska.