Uran w astrologii medycznej

Uran w astrologii medycznej związany jest z centralnym układem nerwowym oraz z jego różnymi problemami.
Tranzyt Urana w koniunkcji do Słońca u osób, które są podatne na różne choroby, może przynieść problemy zdrowotne, jednak nie w każdym przypadku.

-najczęściej jednak pojawia się podczas ścisłego (tranzytu), aspektu problem natury: stajemy się dość nerwowi i wybuchowi, wtedy jest nam trudno panować nad emocjami, a nasza osobowość może się gwałtownie zmieniać. Oczywiście u osób, które mają zapisane jakieś urodzeniowe wskażniki na te problemy, tranzyt Urana może to już tylko wywołać.
Słońce w horoskopie mówi o naszej witalności, osobowości, tożsamości, typologii człowieka.

-w sporadycznych przypadkach na tranzycie Urana do Słońca mogą pojawić się problemy z sercem. W astrologii medycznej Słońce to serce i układ krążdenia.
I Uran który jest z natury bardzo gwałtowny i nieprzewidywalny w aspekcie do Słońca, może wprowadzić sporo zamieszania.
Zdarzały się także na tym tranzycie, ale to bardzo sporadycznie (i tylko pod warunkiem, gdy było to zapisane w horoskopie urodzeniowym), różnego typu wypadki, w tym porażenia prądem (Uran). Proszę się jednak nie obawiać.

Oprócz czynników medycznych mogą się na tym tranzycie pojawić różne inne wydarzenia bardzo znaczące w naszym życiu, ale o tym napisżę innym razem.

Serdecznie pozdrawiam, Barbara Stanisławska.