Ascendent w Skorpionie

Ludzie ci zwykle maja silna potrzebe prywatnosci, nie lubia duzo o sobie mowic, maja potrzebe kontrolowania rzeczywistosci w jakiej sie znajduja. Posiadaja swoje tajemnice, ktore skrzetnie chca zachowac tylko dla siebie.
Pierwsze wrazenie jakie sprawia osoba z (asc w skorpionie), gdy inni ja widza? - czlowiek zagadka, czujmy obserwator, badacz, z wmontowanym radarem w oczach, ktory potrafi przeswietlic emocje, mysli drugiej osoby. Jego oczy sa bardzo przenikliwe, masz wrazenie, gdy na niego patrzysz, ze cie hipnotyzuje, jest taki megnetyczny.
Niektore osoby z asc w Skorpionie, lubia czasem otaczac sie aura tajemniczosci, czyli noszac ciemne okulary, czasem ubierajac sie na czarno, badz sporadycznie jak bylo to u Michaela Jacksona - nosząc maseczki, kapelusze, ktore zaslanialy gorna badz dolna czesc twarzy, bo chca zaslonic, zakryc, zataić, niektore elementy w swoim wizerunku.
U Michaela - te jego dziwactwa, styl - byl dla niektowych szokujacy (Uran kwadrat do Asc).
Osoby z Asc w Skorpionie wzbudzaja potezne emocje, gdzie jedni sa zafascynowani ich moca psychiczna, inni sa wrecz przerazeni. Wzbudzaja tez respekt i tryskaja erotyzmem.
Sporadycznie - skrajne rozwiaznia, jazda na krawedzi u asc skorpionow, nie wydaja sie dziwne.
Sa opanowani, potrafia dobrze ukryc swoje emocje w danej chwili, zmrozić je niczym lód, rzeźbić na swojej twarzy maskę niewzruszoną. Ale to tylko pozorne wrazenie chlodu, bo wewnetrz nich panuje wulkan ogromnych emocji.
Osoby te są bardzo dociekliwe, będą drążyć temat do końca.
Na pierwszy rzut oka wydaja sie tacy odporni psychicznie, nie do zdarcia, z charyzma. Mogą mieć tendencje do manipulacji, kontrolowania, zazdrości, wymuszania.
Zyja z pasja, angazujac sie w swoje dzialania, nie popuszcza, zanim nie dojda do sedna sprawy. I lepiej nie wchodzic im w droge. Dlugo chowaja uraze, hodujac uprzedzenia, potrafią być złośliwi i boleśnie ukąsić, oraz buchnąć bolesnym komentarzem o nas, aż w pięty pójdzie. Dla szczerej oddanej przyjazni, poswieci sporo, dla tych, ktorzy mu podpadli, nie ma litosci.
Asc Skorpion - skryty, mowi malo ale dosadnie, bardzo podejrzliwy i nieustraszony. Jego dowcip ostry, czasem ironiczny. Interesuje ich wiedza tajemna, psychologia, uzdrawianie, itd.
Jest to opis bardzo ogólny, bo inne elementy w horoskopie, moga ten opis nieco zmieniać.

Autor: Barbara Stanisławska.