Saturn w horoskopie

Saturn oraz Jowiosz w horoskopie to planety społeczne, które są odpowiednikiem funkcji człowieka, którą on wdraża w ustalone grupy i struktury społeczne. I Saturn testuje jego osobisty wkład, który wnosi w cały społeczny organizm. Bo chcąc żyć i uczestniczyć w grupach społecznych, musimy przestrzegać praw i regulaminów, które obowiązują w społeczeństwie.

saturn.jpg

Jowisz przynosi możliwości rozwoju, rozrostu, pewnego ułatwienia, szansy, optymizmu (gdzie Jowisz nie zawsze zwiastuje dobre rzeczy, sporadycznie może bardzo przesadzić, jest ekspansywny, nadmiernie optymistyczny, i może nas to zgubić). Jowisz to także "nadmiar"  lub "powiększa, rozrasta", więc on często nie ma umiaru. Tranzyty Jowisza gdy działają, przynoszą także nastrój optymizmu, wiary i nadziei, oczywiśnie jeśli inne tranzyty w tym samym czasie nie będą blokować dobrego wpływu tranzytu Jowisza.

Z kolei Saturn nie wykracza poza własne granice, i trzyma się ściśle ustalonego grafiku. Funkcją Saturna jest między innymi kontrola, wprowadzanie porządku, ustalanie praw i obowiązków.
Granice, które określa Saturn, mogą przynieść poczucie u człowieka, króry ma w swoim horoskopie urodzeniowym silną fazę Urana - że robi się ciasno w ustalonych ramach przez Saturna. Zatem taki człowiek chce się wyswobodzić z ograniczeń (Saturn). Ale właśnie te granice ustalone przez Saturna, są bardzo przydatne w życiu każdej jednostki, gdyż Saturn jest taką "dżwignią bezpieczeństwa", dzięki której wiemy, do którego punktu działania, jest jeszcze bezpiecznie, a od którego punktu, zaczyna się spora działka ryzyka.
Przykład z życia:

Mężczyzna, instruktor urządzeń tokarskich, itd, już na emeryturze. W latach pracy, szkolił młodzież, gdzie na praktykach zawsze trzymał się twardo ustalonych zasad BHP. Swoją postawą wydawał się czasem dla uczniów bardzo wymagający i surowy, gdzie kilka razy w tygodniu odpytywał każdego ucznia z zasad BHP. Ale mimo tych ograniczeń jakie im stawiał , uczniowie czuli się przy nim naprawdę bezpiecznie, nie bali się podejść do żadnych urządzeń, dużo się nauczyli. Znakomity instruktor ceniony za swoją fachowość, czuł zawsze w swojej pracy silną potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa swoim uczniom, czuł się za nich ogromnie odpowiedzialny (Saturn). A to właśnie obrazuje w jego horoskopie urodzeniowym silna faza Saturna, Saturn na MC w koniunkcji ze Słońcem. Osobiście znam tą osobę, znając jego podejście do życia, ma się wrażenie, że jest solidnie umocowany (Saturn) do ziemi, totalny realista, pracoholik.

Zatem Saturn to również bezpieczeństwo i odpowiedzialność.

Struktura jak i forma to też domena Saturna, więc posiada on naturalną umiejętnośc utrwalenia tego, co na przykład tranzyt Urana przyniósł. I Uran przynosi nowe rzeczy, niespodziewane, a Saturn tworzy stabilną i trwałą formę tym zmianom. Saturn zatem utrwala, nadaje praktyczny wymiar w życiu danej płaszczyżnie życiowej, działaniu, stawia solidną budowlę. Dlatego też, bez pomocy doświadczonego Saturna, nie dałoby się zbudować nic trwałego, tak samo jak bez solidnych fundamentów, zdudowany dom, długo się nie utrzyma.


Przykład z życia:

W horoskopie mężczyzny, był tranzyt Urana w koniunkcji do Księżyca, i jednocześnie Saturn domknął swój cykl. Zmiany jakie w jego życiu zaszły, zresztą bardzo pozytywne i rewolucyjne, trwają nadal i mają się naprawdę dobrze. Czyli Uran dokonał w jego życiu niesamowicie dużych i korzystnych rewolucji, zmienił jego kierunek działania zawodowego, z kolei Saturn utrwalił, ugruntował tą zmianę, nadając praktyczny i solidny charakter w życie.

Saturn w horoskopie wyraża się rownież poprzez "ciężar", gdzie człowiek nosi na swoich barkach, który może być zbitką przykrych doświadczeń w życiu. Obciążenie to powoduje wówczas zahamowanie, ograniczenia swobodnych ruchów u człowieka, spowalnia nasze działania oraz blokadę w spontanicznym wyrażaniu siebie. Spójrz zatem na swój horoskop urodzeniowy, i na Saturna położonego w horoskopie, oraz jego zwłaszcza napięciowe aspekty, to być może, uda Ci się wyłapać ten ciężar, który wnosi w Twoim życiu czasem Saturn. Ale oprócz tego, Saturn mobilizuje Cię, i Ty organizujesz swoje wysiłki, aby popracować nad tą sferę życia, czyli nad punktem obaw i ciężaru, który wnosi Saturn. Masz czasem wrażenie gdy działa tranzyt Saturna zwłaszcza w aspekcie napięciowym, że masz wrażenie ciężaru, oraz jakiejś odpowiedzialności jaka spada na twoje barki, więc tym samym jakaś sprawa staje się naszym życiowym obciążeniem, którą musimy się zająć, uporządkować ją.

A Uran podczas swoich tranzytów, potrafi człowieka wyswobodzić, uwolnić (Uran) z ram twardo ustalonych przez Saturna, wyswobodzić i uwolnić z wewnętrznych blokad. Dlatego też, jak działa Uran, zaczynamy odczuwać, że robi się ciasno w ustalonych przez saturna płaszczyznach, bądż Uran niepokojąco wywraca do góry nogami nasze stabilne bezpieczeństwo.
Przykład z życia:

Mężczyzna ma w swoim horoskopie urodzeniowym Saturna w kwadracie do Merkurego, oraz Merkury jest w koniunkcji z Uranem. Więc w skrócie można powiedzieć, że Saturn dał mu jakieś blokady w sposobie komunikacji (Merkury), a Uran pomógł mu z tych ograniczeń się uwolnić (Merkury koniunkcja Uran). O tym przykładzie, więcej piszę poniżej. A dlaczego Saturn go tak uwierał? bo między tymi planetami była kwadratura. Gdzie kwadratura to konflikt i jak przyjdzie na przykład traznyt z kwadratury, to na tym tranzycie nie można się zatrzymać, trzeba iść naprzód, bo jeśli staniemy w miejscu, to zaczyna narastać w nas napięcie i niepokój. A jeśli stoimy w miejscu, to sie nie rozwijamy, nie budujemy swojego warsztatu doświadczeń, które dużo nas w życiu uczą: pokory, wytrzymałości i mądrości życiowej, samodyscypliny oraz ambicji, która popycha nas do coraz większych osiągnięć. Tak więc kwadratura oprócz tego że jest napięciowa, ma w sobie taki naturalny "napęd do działania" abyśmy się rozwijali, budowali swoje zaplecze mądrości życiowej.
Inny przykład z życia:

Mężczyzna ma urodzeniowo Saturna w Wodniku w domu 4. I bardzo w skrócie można powiedzieć, że w domu rodzinnym rodzice, (ojciec), ograniczał (Saturn) jego wolność (w Wodniku). I jak w póżniejszym okresie, Uran wszedł na trygon do jego urodzeniowego Słońca, to Uran pomógł mu się wyswobodzić z ograniczeń, jakie stawiał mu ojciec.


Kolejny przykład z życia:

Chciałabym jeszcze przytoczyć jeden przykład z życia, dramat kobiety i jej dzieci, który wstrząsnął całym światem. Piekło, które zgotował jej własny ojciec, potwór z Amstetten. Własny ojciec przez 24 lata więził córkę i spłodził z nią siedmioro dzieci.
Nie znamy godziny urodzenia Elizabeth, zatem horoskop będzie niepełny.
Spójrzmy na tranzyty, w czasie uwolnienia Elizabeth Fritzl z piwnicy.

Tranzytujący Uran (koniunkcja) Saturn w Rybach, gdzie "Uran uwolnił" tą kobietę z uwięzi, ograniczeń (Saturn), jakie zgotował jej własny ojciec (Saturn).
Saturn jest w Rybach, czyli dramat tej kobiety, miał miejsce w ukryciu (Ryby). Oraz, że ludzie, sąsiedzi (Merkury) przez wiele lat, byli nieświadomi (Ryby), tego, że dzieje się w ich sąsiedztwie taki dramat. A nawet, niektórzy uciekali przed odpowiedzialnościa, (Saturn w Rybach), aby powiadomić policję.

Poza tym w czasie uwolnienia, był ingres Plutona do Koziorożca, czyli Pluton eliminuje, burzy, niszczy, rozwala twierdzę (Saturn), a nawet wydobywa (Pluton) na światło dzienne prawdę, która była strzeżona w lochu, gdzie więziona była Elizabeth przez 24 lata przez ojca.


Horoskop Elizabeth Fritzl  - tranzyty

ona2.jpg

Saturn jak i Słońce w horoskopie reprezentują ojca.

Czas Saturna nie popędza, im dłużej coś zatrzymuje, tym lepiej. Saturn nie jest nigdy wysłannikiem nowych rzeczy, on dobrze czuje się na starych śmieciach. Zatem tam gdzie znajduje się Saturn w horoskopie, dziedziny życia związane z Saturnem mogą być nieco opóżniane. Również tam, gdzie znajduje się Saturn w horoskopie, człowiek odczuje inne cechy Saturnowe, które tutaj zostały już częściowo omówione. Dlaczego może opóżniać? gdyż woli najpierw wszystko zapiąć na ostatni guzik, aby końcowy efekt był perfekcyjny.
Przykład z życia:

Saturn położony jest w domu 4, zatem sfera życia powiązana z działaniem założenia własnej rodziny, może się w życiu nieco opóżniać.

Dzięki Saturnowi potrafimy sie zorganizować w danych działaniach bądż płaszczyznach życiowych. Zatem tam gdzie znajduje się Saturn (w domu horoskopu, w aspekcie do ważnych planet bądż osi horoskopu), nie mamy żadnych trudności, z organizacją. I dzięki tej organizacji, jaką daje nam w prezencie Saturn, jesteśmy w stanie dokończyć projekty, działania (na przykład podczas tranzytów Saturna), do których wcześniej nie mieliśmy cierpliwości, i poprostu nam się nie chciało niczego kończyć. Spójrz zatem na Saturna w swoim horoskopie urodzeniowym, w jakim domu leży, jakie ma aspekty do ważnych planet - wówczas zauważysz, w jakich płaszczyznach życiowym z organizacją jesteś za pan brat.
Saturniczne uwieranie.

Saturn położony w domu horoskopu, oraz jego aspekty zwłaszcza napięciowy do innych planet, dowiemy się, na jakiej płaszczyżnie życiowej coś nas uwiera, ogranicza.
Przykład:

U pewnego mężczyzny w horoskopie jest Saturn w koniunkcji z władcą Ascendentu. I Saturn tutaj pomaga się tej osobie bardzo zorganizować jeśli chodzi o codzienne, poranne godziny ćwiczeń, które on wykonuje regularnie - już od 20 lat. Wkłada w to dużo dyscypliny, i sprawia mu to naprawdę dużą przyjemność, praca nad swoim ciałem, które rzeżbi w piekną formę. Efekt jest taki, że ma bardzo ładnie ukształtowane ciało oraz dobrą kondycję. Dlatego Saturn to też dyscyplina.

Ja na przykład mam czasem trudność, aby się zorganizować i napisać porządnie jakiś tekst, gdyż w horoskopie urodzeniowym moim, Mars leży w domu 3. Zatem moje teksty są pisane formą prostą, nieco prymitywną, niezadbaną, gdyż pisząc, trudno mi zachować cierpliwość, aby tylko szybko. Więc wybieram na pisanie zawsze te dni, gdy w moim horoskopie tranzytowym, planety osobiste tworzą aspekt do Saturna, bądż Saturn tworzy aspekt do ważnych planet w horoskopie (tranzyt). Wówczas jestem zorganizowana i mam bardzo dużo cierpliwości, aby napisać cały tekst. I ten tekst piszę na opozycji Marsa do Saturna, i daje mi to przyjemność. Oprócz tego urodzeniowo w moim horoskopie, jest jeszcze Merkury w trygonie do Saturna.

Realizm pasuje do Saturna, czyli obiektywna ocena rzeczywistości, bo Saturn nie lubi budować zamków na lodzie, lecz realne, solidne konstrukcje budowlane. A realne plany i działania to najktótsza droga do sukcesu. Droga na szczyt, który tak uwielbia Saturn. Saturn zatem jest potrzebny tam, gdzie musimy realnie ocenić sytuację, i on nam to bardzo ułatwia, gdyż burzy wszelkie mrzonki i iluzje. Zwłaszcza przy tranzytach Saturna, mobilizuje nas (przy tranzytach w aspekcie harmonijnym), bądż przymusza (przy tranzytach w aspekcie napięciowym), do tego, aby spojrzeć realnie na daną sprawę. A to, czy czasem (przy tranzytach napięciowych) czujemy jego ograniczenia, albo spotyka nas twardy upadek na ziemię, to sami zwykle jesteśmy sobie winni. Bo nie da się w nieskończoność żywić własne iluzje, i unikać odpowiedzialności. Kiedyś w końcu musi przyjść na inspekcję "Saturn", aby wytknąć nasze błędy, jakie popełniliśmy. Ale Saturn nie robi tego, w celu własnych zachcianek, nie. On przychodzi na kontrolę, gdyż chce nas uchronić przez bardzo poważnymi kłopotami. Bo gdyby nie on, to góra naszych niezaławionych i olanych spraw zaczęłaby się rozrastać, i póżniej nie bylibyśmy w stanie wykaraskać się z tych wszystkich problemów.

Nauka Saturna brzmi: "zatrzymaj się na chwilkę i uporządkuj cały bałagan wokół siebie jaki narobiłeś".

A jeśli się buntujesz przed rozsądnym wyznaczeniem sobie norm bądż zasad działania w danej dziedzinie, i jedziesz bez trzymanki przez życie, to miej świadomość, że Saturn surowo Cię potraktuje.

Saturn, jeśli się go szanuje, i jest się świadomym jego energii, to potrafi odpłacić się w postaci dobrych rzeczy, sukcesu. Ale musisz zdawać sobie sprawę, że na sukces trzeba sobie zapracować, zasłużyć. Więc Ci, którzy byli systematyczni, pracowici, uczciwi, otrzymają nagrodę od Saturna.

Zatem nie ma sensu określać, że Saturn w horoskopie zawsze zwiastuje złe rzeczy, że Saturn przejawia się zawsze żle, nie. Też Saturn przejawia się w wielu przypadkach w dobrej postaci, o tym tutaj napisałam. Wszystkie planety w horoskopie mają swoje dobre strony i te mniej korzystne strony. I nawet Jowisz, planeta, którą uważamy zwykle za "dobroczyńcę", ma swoje również niekorzystne oblicze. Tak samo Saturn, oprócz swojego niekorzystnego oblicza, ma też dużo dobrych i potrzebnych nam w życiu cech, o których pisałam wyżej.

Dojrzałość i odpowiedzialność również zaliczymy do korzystnych cech Saturna, gdzie osoby, które w swoim horoskopie mają silnego Saturna mogą wydawać się tacy poukładani oraz odpowiedzialni.

Zwłaszcza ludzie młodzi mają tendencję do narzekania na ograniczenia, które czasem przynosi Saturn, i tym samym wymaga się częściej od nich więcej dojrzałości. A osoby dojrzałe wiekiem, są zdecydowanie bardziej w harmonijnych relacjach z Saturnem. Młody człowiek, będzie nieco częściej niż osoba dojrzała wiekiem, odczuwać uwieranie Saturnowe gdyż taki człowiek, pragnie żyć chwilą, jest ekspansywny; a z powodu młodego wieku, zdecydowanie trudniej jest jemu podnieść się z problemów, rozczarowań, gdyż nie jest jeszcze uodporniony na życie.

Poza tym czym bardziej silniejszy Saturn w horoskopie, na przykład jeśli leży na osi MC. To taka pozycja Saturna skłaniać może człowieka do ogromnych ambicji, dążenia ogromnymi wysiłkami do upragnionego stanowiska zawodowego, zaszczytów, zdobyciu przede wszystkim "dyplomu ukończenia wyższych studiów". I czuję się dopiero bezpiecznie taka osoba, gdy taki dyplom zdobędzie, gdyż w oczach społecznie ustalonych ram saturnowych, jest kimś, i ma większe szanse na lepszą pracę. I "sporadycznie" człowiek taki, ma bardzo zawężony pogląd na temat prawdziwych wartości w życiu. Kariera, tytuły, zaszczyty, wysokie stanowiska, to priorytety, które w jego oczach zasługują na największą pochwałę i uznanie, spychając tym samym wartość ludzi, którzy takich tytułów naukowych nie posiadają. Ale czy te wysokie stanowiska zawodowe gwarantują im, że są oni znakomitymi specjalistami w swojej dziedzinie?, oczywiście że nie. Jest przecież garstka ludzi, którzy kończą kolejne studia, zdobywając kolejne dyplomy, a tak naprawdę nie potrafią sobie w życiu poradzić. W najgorszym wydaniu silny Saturn w horoskopie może dać skąpstwo, interesowność, patrzenie na innych z góry.

Wogóle ludzie Saturniczni, potrafią długo i cieżko pracować na swój sukces, zwykle wędrówka na szczyt jest powolna, długa ale i solidna. Planują bardzo dokładnie swoje kolejne kroki, aby nie popełnić żadnego błędu, więc zwykle wydają się takimi perfekcjonistami. Mają ogromne ambicje.

Saturn jest władcą Koziorożca i włada 10 domem w horoskopie. Pełny cykl Saturna wokół zodiaku trwa 28-30 lat, a w jednym znaku przebywa 2,5 roku. A Koziorożec zaliczany jest do żywiołu ziemi.

Więc z Saturnem kojarzymy wszystko to co trwałe, stabilne, namacalne, gruntowne, solidne, realne, rzeczywiste, praktyczne, konkretne. Także motywacja, doświadczenie, dojrzałość, odpowiedzialność, perfekcjonizm, ambicja, obowiązek, porządek, dyscyplina, organizacja, powaga, zasadniczość, granice, struktura, władza, kontrola, ściśle ustalone normy, regulamin, terminarz. Również ograniczenia, przymus, lęki, obawy, kompleksy, uwieranie, blokady, rozliczenia, opór, samokrytycyzm, narzekanie, przesadny realizm, karierowiczostwo, ponuractwo, melancholia, przygnębienie, interesowność, ociężałość, przesadna oszczędność, skąpstwo, chłód, wyrachowanie, kalkulacja.

Saturn położony w domu horoskopu bądż mający jakieś aspekty zwłaszcza napięciowe do planet ważnych w horoskopie, również oprócz tych cech wymienionych w tym artykule, podpowie Ci, gdzie najmocniej odczuwasz ograniczenia Saturnowe, gdzie są Twoje lęki, oraz obawy przez oceną. W jakich przestrzeniach życiowych odczuwasz ciężar, który Saturn wnosi, bądż wewnętrzne blokady. Także, tam gdzie położony Saturn w horoskopie, dziedziny życia wymagają solidnego umocowania do ziemi, i trudno jest je wówczas ruszyć z miejsca, gdyż chcemy zachować nienaruszoną i stabilną strukturę w tych przestrzeniach życia.


Przykład:

Saturn położony w domu 4, może dać obawy przed założeniem rodziny, oraz silną potrzebę, aby najpierw materialnie się zabiezpieczyć, zanim założy się rodzinę, i tym samym te działania mogą się opóżnić w życiu. Saturn tak usytuowany może być wyznacznikiem, że w Twoim domu rodzinnym, w którym się wychowałeś, była surowa i bardzo zdyscyplinowana atmosfera, i rodzice mogli być wobec Ciebie wymagajcy, abyś stał się szybciej dojrzały. I efektem w póżniejszym okresie jest to, że rzeczywiście człowiek zdecydowanie szybciej niż jego rówieśnicy dojrzewa emocjonalnie (4 dom - Księżyc). Bądż (Saturn w domu 4) na tej płaszczyżnie życiowej odczuwałeś jakiś ciężar, ograniczenia, a takze ewentualny kompleks. I okazuje się zwykle, że tam gdzie masz Saturna w horoskopie, w tych płaszczyznach życiowych, jesteś najbardziej zorganizowany. I aby zwalczyć to uczucie ograniczeń, obaw, zaczynasz bardzo dużo nad tym pracować, i w końcowym efekcie to co było dla Ciebie blokadą, staje się Twoim kapitałem na życie.


Przykład:

Mężczyzna ma kwadraturę Saturna do Merkurego w horoskopie, i w życiu odczuwał obawy przezd złą oceną jego zdolności w sposobie komunikacji, gdzie miał z tym kompleks, gdyż miał trudności z wymową. Tak chłopak się zmobilizował, że bardzo dużo nad tym pracował. Efekt jest taki, że jest teraz znakomitym mówcą, szkoleniowcem, trenerem NLP, astrologiem, itd. Bardzo dobrze sobie daje radę w komunikacji z innymi, udało mu się naprawić ten kompleks. Jego sposób komunikacji, daje mu teraz dużo radości oraz sukcesów, dużo osób lubi go słuchać, poza tym jest inteligentny.

Czyli aby zminimalizować skutki tego uwierania, człowiek zaczyna nad sobą solidnie pracować, i w konsekwencji osiąga w tych płaszczyznach sukces. Tak więc, tam gdzie położony Saturn w horoskopie, nie tylko pokaże punkt obaw bądż blokad, ale i możliwości ogromnych ambicji życiowych i ewentualnych sukcesów.

Saturn jako władca Koziorożca chętnie wiesza na ścianie dyplomy oraz wzbogaca swój mundur orderami.

Saturn jest także planetą czasu, dlatego jego wpływy odczuwalne są zwłaszcza w póżniejszym okresie. Saturn to dojrzałość i mądrość, którą zwykle człowiek zdobywa przez doświadczenie.
Charakter

Charakter ludzi z silnym Saturnem w horoskopie czasem nacechowany jest dystansem, uporem, sztywnym podejściem do niektórych spraw, twardym realizmem. Ludzie tacy mogą być dość oszczędni, są przesadnie zorganizowani i chcą trzymać sie ściśle ustalonych zasad, gdzie nieprzewidywalność (Uran) i zbyt pośpieszne działania (Baran) powodują w nich niepokój. Poza tym są wyjątkowo wytrwali, sumienni, solidni, stali, dojrzali emocjonalnie, odpowiedzialni, wierni, można na nich polegać oraz niesamowicie ambitni, bądz ciągle są z siebie niezadowoleni, lubią narzekać, zwłaszcza gdy Saturn ma aspekt napięciowy do jakiejś planety ważnej w horoskopie. Sa bardzo samokrytyczni ale może brakować w nich pokory, czasem melancholijni.
Zawody:  Saturn (Koziorożec)

Wszelkie zawody, w których ambicja pcha do przodu, wskazana kontrola i ustalanie praw i obowiązków, bądż wymuszone trudną życiową sytuacją do ciężkiej pracy fizycznej.

-Polityk, dyrektor, policjant, urzędnik, inspektor, kontroler, księgowość, rolnik, górnik, kaletnik, szewc, budownictwo.
  Saturn w astrologii medycznej

Saturn w Astrologii reprezentuje strukturę kostną, która jest takim rusztowaniem ciała, które utrzymuje odpowiednią postawę ciała, podtrzymuje i chroni różne narządy wewnętrzne. Czytaj dużo więcej o Saturnie w astrologii medycznej tutaj.

http://www.astropasja.pl/component/option,com_fireboard/Itemid,76/func,view/id,204/catid,14/limit,6/limitstart,0/


W astrologii partnerskiej

Również Saturn w astrologii partnerskiej ma szczególne znaczenie. I napięciowe aspekty do planet osobistych partnera, wówczas taki związek może mieć momenty w życiu wzajemnego ograniczaania się, tłamszenia, napięcia, gdzie w sporadycznych przypadkach, po wielu latach może spowodować rozstanie. Ciężar przykrych doświadczeń u osoby, która zrzuca na barki swojego partnera, może być tak uciążliwy, że z biegiem czasu (bo Saturn działa pomału) w związku partnerskim może wkraść się chłód, niechęć, ograniczenia. Ale aspekty te również stabilizują (Saturn) związek i co ciekawe takie aspekty często się spotyka w horoskopach związków małżeńskich. Bo Saturn stabilizuje związek, utrwala go, powoduje, że człowiek czuje się przy drugiej osobie bezpiecznie, i niczym nagłym nie czuje się zaskakiwana ta osoba. Więc takie aspekty są wskazane w horoskopie porównawczym, czy będą to aspekty harmonijne czy też napięciowe. Z kolei korzystne aspekty Saturna do planet osobistych partnera, oczywiście będą już zdecydowanie lżejsze, gdyż osoby nie będa odczuwać takich ograniczeń.

Zatem aspekty napięciowe, porównawcze Saturna, wymagają dużo dojrzałości od partnerów. I aby związek taki przetrwał, to oprócz tych aspektów musi być pokażna ilość "aspektów romantycznych" na przykład: Słońce, Wenus, Księżyc partnera w aspekcie do planet osobistych i Ascendentu drugiego partnera.

Nie wyrażam zgody na kopiowanie tego tekstu i zamieszczanie go na innych forach, nawet z załacznikiem: moje nazwisko. Proszę o wyrozumiałość.

Autor: Barbara Stanisławska
27 lipiec 2005