Choroba Hashimoto (choroba o podłożu autoimmunologicznym), niedobór żelaza - problem ze zrzuceniem wagi ciała

Chciałabym napisać w kilku słowach o problemie jaki dotyka niektóre osoby z chorobą Hashimoto, poniżej przedstawiam także horoskop osoby, która miała ten problem.

Przy tej chorobie w konsekwencji może dochodzić do niedoborów, gdyż występuje zaburzone wchłanianie witamin i makroelementów w jelicie. Jeden z takich jest, niedobor Żelaza. Wiele osób, które chorują na chorobę Hashimoto, mogą borykać się z problemem nadwagi, powodem najczejściej jest zbyt niska dawka horomonu tarczycy, ale także wyżej wymieniony niedobór żelaza oraz przy Hashimoto jest po prostu spowolniony metabolizm. Tutaj wystepuje niedokrwistość w chorobach przewlekłych. Aby sprawdzić poziom żelaza w organiżmie, najlepiej jest wykonać szereg badań, jak: Hemoglobina (przenoszenie tlenu), Hematokryt (zadaniem jest ocena gęstości krwi), MCV (średnia objętość czerwonej krwinki), Ferrytyna (jakie są zasoby żelaza w ustroju), Transferyna (białko transportujące jony żelaza do tkanek), TIBC (całkowita zdolność żelaza we krwi). Dlaczego żelazo jest tak ważne? gdy mamy go za mało w organizmie, następuje niski poziom Hemoglobiny we krwi, która transportuje tlen do tkanek w naszym organizmie i tym samym nie zachodzi odpowiednio proces spalania (bardzo niski) - zatem nie możemy zrzucić nadmiaru kilogramów, które nagromadziły się podczas tej choroby. Uzupełnienie żelaza w tym przypadku jest bardzo ważne, również z powodu innych czynników w organizmie. W trakcie trwania choroby Hashimoto może dochodzić również do innych niedoborów jak: Magnezu, Witaminy D, itd. Dostarczanie Magnezu podczas tej przypadłosci (Hashimoto), jeśli został stwierdzony jego niedobór), jest także bardzo ważny, gdyż Magnez wpływa między innymi na układ nerwowy, serce i krążenie. Przy suplementacji hormonalnej mogą często występować: kołatania serca. I jeśli jest za mało Magnezu, ciężko jest nam podnieść dawkę hormonu tarczycy do właściwego poziomu, gdyż jest przyspieszona akcja serca, objawy niepokoju, drżenia. Przy suplementacji Magnezem, powinno się ono uspokoić. Bądz są inne powody, dlaczego wystepują tak przykre objawy ze strony serca jak np: zbyt duża dawak hormonu, itd.

Poniżej mamy horoskop urodzeniowy osoby, która choruje na chorobę Hashimoto od wielu lat, mocny znak Byka w jej horoskopie wskazuje w astrologii medycznej na tarczycę.
W domu VI, który mówi o wskażnikach zdrowia w astrologii medycznej mamy Marsa. Mars w astrologii medycznej mówi o: struktura krwi (w tym hemoglobina), ta kobieta miała bardzo niską hemoglobinę. Mars to także działanie mieśni, stany zapalne, gorączka, wytwarzanie adrenaliny, aktywność seksualna.
Kobieta ta miała problem z nadwagą od paru lat, żadne diety nie pomagały, nawet wyrównany poziom hormonów tarczycy w organizmie nic nie pomógł. Wówczas zgłosiła się do mnie. Prowodem jaki ta osoba miała problem ze zrzuceniem wagi ciała był długotrwały niedobór żelaza w organizmie.

hashimoto.png

Serdecznie pozdrawiam, Barbara Stanisławska.