Opozycja Ascendentów w horoskopie porównawczym.

To ważny element w horoskopie porównawczym, bo wystepuje tutaj "przyciąganie" dwóch osób do siebie, szczególnie na zasadzie "chcę być z tobą". Przykład: jedna osoba ma Ascendent w Baranie, a Ascendent jej partnera wypada w domu VII w Wadze w horoskopie osoby, która ma Ascendent w Baranie. Osoby zwrocone są ku sobie, jest kontakt, czyli stoisz na przeciwko drugiej osoby, i wyciagasz do niego rekę. A Baran - Waga to zodiakalna opozycja, czyli kontakt. Gdzie te dwa znaki, chodż różne od siebie, wzajemnie sie dopełniają, bo zodiakalny Baran w archetypie, który jest zdobywcą, podejmuje inicjatywę, w kierunku zodiakalnej Wagi, która chce być adorowana i zdobywana.
Jeśli ascendent bądż inna ważna planeta naszego partnera, leży w naszym domu VII, który mówi między innymi o związkach stałych i małżeństwie może to oznaczać, że osoby skupiają uwagę właśnie na tej dziedzinie życia powiązanej w domem VII, czyli: interesują mnie stosunki z tobą na zasadzie "poważnego związku bądż małżeństwa" (dom VII).
W wielu stałych związkach, w tym małżeńskich w horoskopie porównawczym dwóch osób, można spotkać taką opozycję. Ta opozycja nie musi być ścisła, może być poza orbą aspektu. Więc wystarczy nawet, jak np: ascendent jednej osoby wypada ogólnie w domu VII jej partnera.
Poza tym bardzo często sprawdza się zasada taka, to co masz na swoim Descendencie w horoskopie urodzeniowym, to takich partnerów możesz przyciągać w swoim życiu.

 

Serdecznie pozdrawiam, Barbara Stanisławska.