Progresywne Słońce (progresje sekundarne)

Tranzyty, które powinny być podstawową i najważniejszą techniką prognostyczną, są częściej odczuwalne w życiu człowieka, ze względu na ich szybszy przebieg w przeciwieństwie do progresji, gdzie aby zauważyć ich działanie musi często upłunąć sporo czasu. Jak na przykład progresywne Słońce, które porusza się zaledwie około jeden stopień w ciągu całego roku. Obserwuj zatem przede wszystkim tranzyty i dokładaj do tego progresje.

Na co trzeba skupić uwagę obserwując progresywne Słońce?

1). Na początku zwracam uwagę w jakiej dwadzie znaku znajduje się progresywne Słońce. Gdyż wówczas wiem, jaki znak w horoskopie urodzeniowym zaczyna się uaktywniać, a tym planeta pleneta i wierzchołek domu, które znajdują sie w tym znaku i płaszczyzny życiowe powiązane z tym domem.

Przykład z warsztatu, w jakiej dwadzie.

Na przykład widzimy Progresywne Słońce, które wędruje w znaku Lwa, ale w dwadzie Skorpiona, i teraz patrzymy gdzie znajduje się znak Skorpiona w horoskopie urozeniowym, czyli jaki dom mieści w sobie ten znak Skorpiona. Jeśli jest to dom VI, oznacza to, że sprawy VI domowe staną się w tym czasie, podczas przebywania Progresywnego Słońca w dwadzie Skorpiona aktywne i ważne jak: zdrowie, diety, warsztat pracy, obowiązki.

Gdy w horoskopie pewnego mężczyzny progresywne Słońce przez 2,5 roku przebywało w dwadzie Byka w znaku Strzelca. Miał on przez te ostatnie 2,5 roku ogromną potrzebę wypracować sobie stabilną sytuację materialną i finansową. A gdy progresywne Słońce wyszło z dwady Byka i weszło do dwady Bliżniąt, mężczyzna ten zakończył swoją budowę stabilnego gruntu finansowego i całą swoją energię zaczął kłasć na sprawy związane z fazą Bliżniąt. Czyli w tym przypadku postanowił rozwijać się intelektualnie.

2). Pożniej sprawdzam czy progresywne Słońce nie tworzy jakiegoś ważnego aspektu zwłaszcza (koniunkcja, kwadratura, opozycja, sekstyl, trygon, kwinkunks) z jedną z planet, bądz innych cpunktów w horoskopie urodzeniowym jak osie: Ascendent/Descendent, MC/ IC.

3).  Informacja, że progresywne Słońce znajduje się w jakimś znaku nie jest najważniejsza, gdyż progresywne Słońce w całym znaku przebywa aż 30 lat.

4).  Zatem warto zwrócić uwagę, gdy progresywne Słońce zmienia znak lub dom (zwłaszcza jeśli przechodzi przez osie horoskopu). Wówczas jesteśmy w stanie zauważyć, jak nasza typologia osobowości zaczyna zabarwiać się wibracją znaku bądz domu, do którego Słońce progresywne wchodzi.
Są to dość przełomowe momenty w naszym życiu.

Przykład z warsztatu

W horoskopie pewnego mężczyzny progresywnym Słońce zmieniło znak. Wyszło z Bliżniąt i weszło do znaku Raka. Mężczyzna zauważył, że ma potrzebę już teraz ustabilizować się uczuciowo oraz założyć rodzinę. Gdyż rodzina zaczeła kojarzyć mu się ze stabilnością życiową oraz bezpieczeństwem emocjonalnym. Gdzie wcześniej podczas pobytu progresywnego Słońca w znaku Bliżniąt ciągle zmieniał partnerki życiowe i jego życie było zupełnie niepoukładane. Oczywiście to, że zmieniał wciąż partnerki to efekt jego nietypowej konstrukcji planetarnej w jego horoskopie urodzeniowym. Ale fakt jest faktem, że gdy progresywne Słońce zmienia znak bądz dom, osoba zauważa zmiany, które dokonują się w niej samej, jej wola (Słońce) staje się zupełnie inna niż przedtem.

Inny przykład: U mężczyny w horoksopie progresywna Wenus weszła na Ascendent, on zauważył bardzo duże i korzystne zmiany w swoim wyglądzie: stracił na wadze, sylwetka mu sie poprawiła, jego skóra zwłaszcza cera stał się gładka, ładniejsza, nabrała ładny odcień, poza tym zauważył wokół siebie dużo więcej przychylnych mu osób, itd.

Stosujmy orb 30' (1/2 stopnia) gdy pleneta zbliża się do aspektu, i 15' (1/4 stopnia) gdy progresywne Słońce już oddala się od drugiej plenety. Najczęściej efekty wydarzenia takiego aspektu ma charakter wewnetrznych przemian w człowieku, ale także czasem jakieś zewnętrzne wydarzenia występują.

Przykład z warsztatu - progresje sekundarne

Image

Kobieta w średnim wieku, progresywne Słońce weszło na Marsa, progresja ta zaczeła zmeniać osobowość tej kobiety, stała się dużo bardziej wojownicza, odważniejsza ale co najważniejsze zaczęła się teraz częściej irytować z byle powodu, wszyscy domownicy to zauważyli. Wydarzyła się pewnego dnia sytuacja, będąc na poczcie, stojąc w kolejce ktoś tą kobietę rozłościł, gdzie w konsekwencji trudno było jej powstrzymać się przed zrobieniem awantury. Efekt przemiany wewnętrznej tej kobiety ma swoje żródła w jej specyficznej konstrukcji planetarnej w horoskopie urodzeniowym. Proszę spojrzeć, wewnętrzne koło przedstawia horoskop urodzeniowy. Mars z Wenus i Uranem są w Lwie w kwadracie do Księżyca w Skorpionie. Konstrukcja osobowości odważna, zawzięta i wojownicza.

Inny przykład z warsztatu

Młody mężczyzna, progresywne Słońce weszło na Neptuna w 12 domu, i jeszcze dodatkowo w dwadzie Ryb. Progresja ta zabarwiła osobowość tego mężczyzne uluzoryczną ideą, pojawił się w jego życiu nowy związek partnerski, który dość mocno rozczarował go. Poza tym jego osobowość stała się bardziej subtelniejsza.

Autor: Barbara Stanisławska
26 listopad 2007