Saturn w astrologii medycznej

Saturn w astrologii medycznej reprezentuje kręgosłup, strukturę kostną, staw biodrowy, kolana, reumatyzm. Kregosłup jest takim rusztowaniem ciała; i to utrzymuje podtrzymuje ciało. Co jeszcze? zęby, wszelkie chrząstki, złogi mineralne jak zwapnienia, zatwardzenia, ogólnie stawy, kamienie pęcherza żółciowego, skóra; Saturn może mieć także związek z siwieniem. I wszelkie choroby zwiazane z tymi częściami ciała, jakie wyżej wymieniłam. Saturn ze względu na swoje siły ograniczające, blokuje swobodne działanie energii i mechanizmu wielu organów w organizmie. Niektórzy astrolodzy twierdzą, że Saturn ma związek z koncem życia, granica (Saturn) miedzy życiem, a śmiercią.

Obserwujmy zwłaszcza w horoskopie urodzeniowym:

kregi1.jpg

-czy Saturn jest w domu VI.
-bądz jest w aspekcie do władcy domu VI.
-albo jest na ascendencie.
-jest w domu I.
-Saturn jest na osi.
-badz ma aspekt do władcy domu 1.
-ma aspekt do Słońca.
-albo Słońce jest w znaku Koziorożca.
-itp.

Przykłady:

-Gdy tranzyt Saturna robił koniunkcję do ascendentu w moim horoskopie, bolały mnie kolana. Poza tym także zrzuciłam kilka kilogramów.

-Gdy z kolei Saturn zrobił koniunkcję do Marsa w moim horoskopie - wylądowalam w szpitalu, z powodu uciążliwego zaparcia (z powodu leku_żelaza, jakie stosowałam na anemię). Także na tym tranzycie zakres morfologii krwi, nieco sie zmienił w moim organizmie (anemia). Saturn ogranicza, Mars to między innymi krew. U mnie anemia miała związek z niedoczynnością tarczycy, szczególnie przy niewyrównanych hormonach. Także na tranzycie Saturna do Marsa (sekstyl) zrobiłam porządek z moimi zębami.

-Pewna kobieta ma koniunkcję Słońca do Saturna w domu VI - choruje na reumatyzm.

-Obserwowalam także kilka przypadków, tranzyty Urana do Saturna (zwłaszcza aspekty napięciowe), kondycja skóry pogorszyła się u tych osób. Widziałam też dwa przypadku wypadku na tym tranzycie Uran kwadrat do Saturna, (Uran - nagłe, nieobliczalne działania) - Saturn (złamanie nogi albo kręgosłupa).

-Tranzyt Saturna na Wenus, zwłaszcza aspekt napięciowy, może czasem pogorszyć urodę skóry, bo Wenus to uroda, skóra (Saturn).

-Tranzyt Saturna na Słońcu, zwłaszcza aspekt napięciowy, ograniczenie (Saturn) siły witalnej (Słońce).

-W horoskopie uroodzeniowym pewna kobieta ma Saturna na ascendencie, ma kłopoty ze stawem biodrowym, ktoś inny kłopoty z kolanami, albo z kregosłupem, z nogą - kłopot z chodzeniem.

-Pewien mezczyżna ma Saturna na osi, kłopoty z kregosłupem.

-Tranzyt Saturna na Księżycu (napięciowe aspekty), ogranicza nasze siły emocjonalne, cieżar (Saturn) emocjonalny (Księżyc), który moze doprowadzic do melancholii, do depresji, do łez.

-Widziałam także horoskop kilku osób z mocnym Saturnem, którzy narzekali, że często im zimno jest.

Uwaga: przedstawione tutaj opisy, nie muszą sie sprawdzać u każdego, bo na to pracuje cały horoskop.

Poniżej horoskop urodzeniowy kobiety chorej na zwyrodnienie kręgosłupa. Przyczyny zwyrodnienia kręgosłupa mogą być różne: nieleczone wady postawy, nadwaga, urazy kręgosłupa, choroby zapalne, wykonywanie cięzkich prac, wady wrodzone kręgosłupa, itp.

W horoskopie tej osoby mamy Saturna w domu VI, dom VI jest odpowiedzialny głównie za sprawy zdrowia. Jednocześnie Słońce (witalność) ma aspekt napięciowy (kwinkunks) do Saturna. A władcą domu VI jest Pluton w domu VIII (który nadale ciężki charakter temu schorzeniu). W horoskopie mamy recepcję Planet, czyli: Pluton w Koziorożcu a Saturnw  Skorpionie.

43.jpg

Pozdrawiam serdecznie, Barbara Stanisławska.