Co to są dyrekcje łuku solarnego? Oraz dzięki tym dyrekcjom możemy przewidzieć ważne przełomowe momenty w naszym Życiu.

Ta technika prognostyczna służy do przewidywania zwykle bardzo ważnych przełomowych momentów w życiu jak:

-ślub, rozwód, narodziny dziecka, przeprowadzka, emigracja do innego kraju, zmiany zawodowe, itd.

W dyrekcjach łuku solarnego wszystkie planety i osie, jak cały wielki organizm, nierozerwalna struktura konstrukcji, przesuwają się o tyle, o ile przesuwa się progresywne Słońce. Czyli każda planeta i oś, czy to będzie Merkury, czy Pluton przesunie się tyle samo w danym czasie. Ta konstrukcja nie zmeni kształtu, a aspekty pozostaną te same, mowa o planetach w dyrekcjach. Jeśli ktoś ma w horoskopie urodzeniowym kwadraturę Słońce - Saturn, w dyrekcjach kwadratura tych planet pozostanie w dalszym ciągu kwadraturą, ale się tylko przesuna do przodu, o ileś tam stopni katowych (to zależy w jakim czasie).

Ile przesuwają się planety w dyrekcjach łuku solarnego?

To zależy od tego czy ktoś urodził się latem, czy zima, itd. Ponieważ Słońce przesuwa się wzdłóż linii ekliptyki latem dziennie z prędkością 57 minut kątowych, a zimą 1 stopien 1 minuta kątowa (dziennie).
Więc w ciągu roku planety w dyrekcjach łuku solarnego przesuwają się około 1 stopień kątowy.

Gdy analizujemy dyrekcje łuku solarnego, bierzemy pod uwagę różne aspekty, najczęściej:

-koniunkcja, opozycja, kwadratura, trygon, sekstyl, kwinkunks.

Analizujemy aspekty planet dyrekcyjnych oraz osi do planet w horoksopie urodzeniowym, również do osi ascendent/descendent, MC/IC.

Przykłady:

1). Horoskop kobiety, gdy dyrekcja Plutona była w koniunkcji do Urana w domu VI oraz dyrekcja Słońca w opozycji do Urana w domu VI, osoba miała poważne problemy ze zdrowiem, to trwało bardzo długo.

choroba.png
2). ŚLub. Dyrekcyjny Descendent zrobił koniunkcję do Słońca w domu VII, dom VII związany jest z małżeństwem.

slub.png
3). Emigracja do innego kraju. Widzimy, że u tej osoby są w horoskopue urodzeniowym (koło wewnętrzne) wskażniki na emigrację w życiu, władca Ascendentu w domu IX (zagranica). Osoba ta wyjechała na stałe do innego kraju w roku 2001, gdy dyrekcja Jowisza zrobił koniunkcję do Księżyca, oraz dyrekcja Marsa zrobił koniunkcję do Węzła księżycowego w domu IV.

emigracja.png

 

Pozdrawiam serdecznie.