Jowisz na Ascendencie w horoskopie kontaktowym

Aby powstał horoskop kontaktowy, trzeba najpierw wyliczyć punkty środkowe pomiędzy dwiema planetami w dwóch horoskopach urodzeniowych (partnerów), na przykład: Księżyc w horoskopie urodzeniowym jednej osoby znajduje się w 2 stopniu znaku Raka, a Księżyc w horoskopie urodzeniowym drugiej osoby (partnera) znajduje się w 28 stopniu znaku Lwa, więc punkt środkowy będzie się znajdował pomiędzy tymi Księżycami, licząc od 2 stopnia Raka do 28 stopni Lwa. Takie wyliczenia trzeba wykonać ze wszystkimi planetami i osiami w horoskopach. Przy wyznaczeniu midpunktu planet, powinno się brać pod uwagę krótszy łuk. Wówczas z dwóch horoskopów urodzeniowych powstaje nowy, jeden horoskop, który jest symbolem pary (osób sobie zakochanych) jako „Całość”. Horoskop kontaktowy powie, dokąd związek zmierza, jaki jest jego cel. I nie ma już tutaj jednej osoby jako indywidualność, ale jesteśmy „My” razem, jako wspólny organizm. Horoskopy takie sporządza się także na kontakty zawodowe (wspólnicy), itd.
Wyliczając taki horoskop musimy zrelokować na aktualne miejsce, w jakim dana para osób żyją, mieszkają ze sobą.

Jowisz na Ascendencie w horoskopie kontaktowym może powiedzieć, że inni widzą ten związek jako wspólnota, relacja która np: lubi podróżować albo jest to związek egzotyczny (jedna osoba pochodzi z innego kraju), bądź związek ten nastawiony jest na rozwój, naukę, albo jest to związek na odległość, czyli jedna osoba tu a druga gdzieś daleko. To może być też coś innego, np: relacja która kocha wolność i niezależność, związek jest energiczny. Związek w którym ludzie potrzebują dużo przestrzeni osobistej. Albo związek ten może mieć idealistyczne podejście do niektórych spraw, związek ekspansywny, który lubi przesadzać w niektórych sprawach, nie ma umiaru. Bądż inni przy pierwszym wrażeniu widzą ten związek jako relacja optymistycznie nastawiona do świata, związek który jest otwarty na ludzi. Chodż jest też możliwość taka, że ci ludzie jako wspólnota chcą tylko sprawić takie wrażenie (optymistycznego i udanego związku) na zewnątrz (Ascendent), a tak naprawdę, związek może mieć sporo kłopotów. Więc to są tylko pozory szczęścia, tylko na pokaz, związek, który chce pokazać najlepsze strony, a ukryć te gorsze. Gdyż Jowisz jako planeta społeczna chce być odbierany w środowisku społecznym jako wzór, autorytet. Bądż związek życiowych filozofów. Jak widać interpretacje mogą być różne w każdym horoskopie kontaktowym, wynika to z tego, że każdy związek jest inny, poza tym trzeba najpierw przeanalizować horoskopy urodzeniowe pary, póżniej zrobić horoskop porównawczy, a na końcu kontaktowy. To będzie zależało od wielu czynników, stąd tych interpretacji może być sporo, i każda inna w różnych horoskopach kontaktowych.

Horoskop kontaktowym odpowie nam między innymi: jak będą inni widzieli ten związek, jakie będą mocne i słabe strony związku, jak będzie wyglądała sytuacja uczuciowa, finansowa, domowa, itd. w tym związku.

Podam jeden przykład:

Znam pewną parę osób, związek ten ma w swoim horoskopie kontaktowym Jowisza na Ascendencie w Bliżniętach, sporo podróżują te osoby, ale także starają się pokazać światu jako związek udany, z bardzo dobrą sytuacją materialno – finansową, lecz niestety to są tylko pozory, gdyż związek ten jest bardzo konfliktowy.

Pamiętajmy, że Ascendent mówi o tym jak nas widzą inni przy pierwszym wrażeniu, jaka jest nasz wizytówka osobista, itd. Czyli co jest wizytówką tego związku.

Serdecznie pozdrawiam, Barbara Stanisławska