Progresywny Księżyc

W progresjach sekundarnych Progresywny Księżyc z uwagi na to, że jego przebieg jest szybki w porównaniu do innych planet, jest bardzo pomocnym elementem do prognozowania przyszłych wydarzeń. Cykl progresywnego Księżyca trwa około 27 - 28 lat, z kolei cykl tranzytującego Saturna (w tranzytach) trwa: 28 - 30 lat. Łącząc te dwie techniki, które się ze sobą uzupełniają, mogą pomóc nam w interpretacji horoskopu. Gdy progresywny Księżyc wkracza do poszczególnych domów w horoskopie, skupia on naszą uwagę na przestrzenie życiowe związane z tym domem. Jeśli np: progresywny Księżyc wkroczy do domu VII możemy "odczuwać - Księżyc" potrzebę, aby zwrócić uwage na sprawy związane ze związkami stałymi, małżeństwem, wszelkimi relacjami z innymi, umowy, kontrakty. Bądż wędrówka Księżyca przez ten dom, sama próbuje zwrócić nasza uwagę na to, abyśmy się przyjrzeli bardziej uważnie tej dziedzinie życia. Gdy np: progresywny Księżyc zrobi koniunkcję do urodzeniowego Saturna nasz (nastrój, emocje - Księżyc), może się zmienić na bardziej przyziemne, niewykluczone, że wówczas może dopaść nas depresja, melancholia oraz świadomość, że teraz trzeba spojrzeć trzeżwo na jakąs sytuacje i przestać się ludzić, mogą się też poajwić jakieś problemy i ograniczenia, gdyż Saturn dyscyplinuje oraz przynosi konsekwenje naszych przeszłych działań, jeśli my coś w przeszłości zaniedbaliśmy. Saturn to inspektor.

Na co zwrócić uwagę podczas wędrówki progresywnego Księżyca?

-Gdy progresywny Księżyc wkracza do kolejnych domów w horoskopie. Dziedzina życia np: związana ze związkami (dom VII) będzie tak długo szczególnie aktywna, zanim progresywny Księżyc nie wyjdzie z tego domu.
-Gdy progresywny księżyc zrobi aspekty do poszczególnych planet w horoksopie urodzeniowym.
-Lunacje progresywne czyli Nów progresywny (koniunkcja progresywnego Księżyca z progresywnym Słońcem bądz Słońcem w horoskopie urodzeniowym). Oraz Pełnia progresywna (opozycja progresywnego Księżyca z progresywnym Słońcem badz ze Słońce w horoskopie urodzeniowym).
-Ważne też są momenty gdy progresywny Księżyc wchodzi do domów kątowych. Szczególnie, gdy wchodzi do domu I. Progresywny Księżyc, który wchodzi na Ascendent wyznacza nowy cykl w nazym życiu, nowy etap.

Przykłady:

Progresywny Księżyc wkroczył w pewnych horoskopie osoby do domu VII, osoba ta weszła w związek uczuciowy. U innej osoby gdy progresywny Księżyc wkroczył do domu V, kobieta ta zaszła w ciążę. Gdy u mojej koleżanki był Nów progresywny, czyli progresywny Księżyc zrobił koniunkcję do Słońca w horoskopie urodzeniowym, wówczas ta osoba założyła własną firmę, bo Nów wyznacza nowy początek, zasianie ziarna.

Serdecznie pozdrawiam, Barbara Stanisławska.