Rektyfikacja horoskopu

Rektyfikacja horoskopu, jest to ustalenie godziny urodzenia u osoby, dla której będzie sporządzamy horoskop urodzeniowy. Ponieważ do sporządzenia horoskopu urodzeniowego potrzebne są dane: data urodzenia, miejsce urodzenia i godzina urodzenia. Bez godziny urodzenia nie wiemy, gdzie leży ascendent w horoskopie, nie wiemy także w jakich domach są planety, a każdy dom w horoskopie, mówi o konkretnych dziedzinach życia.
Są różne metody, dzięki którym można ustalić godzinę urodzenia, jedne są skuteczne, inne bardziej wątpliwe.

Niektorzy astrolodzy tylko za pomocą wyglądu człowieka, szczególnie jego twarzy sądzą, że potrafią odgadnać, gdzie leży ascendent w horoskopie tej osoby. Myślę, że tą metodę można zastosować, ale jako dodatkową metodę, nie główną. Ponieważ tutaj można bardzo łatwo się pomylić. Na przykład osoba, która ma ascendent w Byku, który może charakteryzować strukturę twarzy: jako pełną twarz, bądż pełne usta, bądż jakiś inny element w twarzy bądż ciele, jednocześnie wiele osób, które mają ascendent w Byku są atrakcyjne.
Spojrzmy na fotografię Dave Gahan (wokalisty zespołu Depeche Mode). Niewątpliwie jest osobą atrakcyjną o pełnych ustawch i zaokrąglonej twarzy (on ma Ascendent w Byku w swoim horoskopie).

ddd.jpg

dave_gahan_1104873.jpg

I na przykład gdy astrolog tylko na podstawie wyglądu wyrokuje, że osoba ma ascendent w Byku może się pomylić ponieważ, może być tak, że ta osoba ma ascendent w zupełnie innym znaku, ale na Ascendencie jest Wenus bądż Prozerpina, a te dwie planety są władcami znaku byka: Wenus (stary władca) a Prozerpina (nowy władca).
Zatem na początek zanim się zabierzemy do rektyfikacji horoskopu, powinniśmy próbować wyciągnąć jak najwięcej informacji o godzinie urodzenia od klienta, zachęcić osobę aby szukała więcej na ten temat informacji w rodzinie, aby udała się do Urzędu Stanu Cywilnego w mieście, gdzie się urodziła (tam może być zapisana informacja o godzinie), aby równiez podałą porę dnia, kiedy się urodziła. Informacje, że dana osoba się urodziła pomiędzy np: godziną 8:00 rano a 11:00 dużo może pomóc w odnalezieniu tej właściwej godziny urodzenia.
Często aby ustalić taką godzinę, trzeba przeprowadzić wywiad z danym klientem, pytajać o najważniejsze wydarzenia w jego życiu.

Napiszę w jaki sposó ja przeprowadzam rektyfikację horoskopu. Około 10 lat temu rektyfikowałam horoskop mojej mamy, zaznaczę, że ona nie wiedziała nawet pory dnia, w jakiej się urodziła.
Oprócz metody (zgadywania ascendentu za pomocą wyglądu twarzy), zastosowałam również metodę - "podobnych elementów w horoskopie osób spokrewnionych".

Na przykład:

-matka/dziecko, jest możliwe, że matka ma w takim samym znaku ascendent w horoskopie, gdzie jej dziecko ma Księżyć. Ogólnie klient ma Ascendent w takim samym znaku, gdzie jej krewny ma Księżyc bądż Słońce.
-mąż/żona, na przykład żona ma ascendent bądż MC w takim znaku, w jakim jej mąż ma descendent bądż ascendent.
-albo klientka ma ascendent w takim samym znaku, gdzie jej krewny ma MC, itd.
-Badż klient ma MC w takim samym znaku co jej krewny ma Księżyc bądż Słońce.
-itd.

I w przypadku mojej mamy okazało się, że ona ma Ascendent w Rybach, a w moim horoskopie jest księżyc w Rybach.
Na samym początku więc wstawiłam ten ascendent w Rybach z nadzieją, że to jest właściwa deczyja, chodż oczywiście nie ma się nigdy pewności.
Jednocześnie patrząc na moją mamę, na jej twarz, na jej sposób działania, jak ona się prezentuje przy pierwszym wrażeniu, to ascendent w Rybach do niej pasuje, ponieważ: wydaje się ona na początku trochę rozmarzona (Asc w Rybach), bardzo się poświęca, jest idealistką, dodatkowo czasem mam wrażenie, że jej oczy są takie rozmarzone. Pali sporo papierosów, czyli nałogi (Ascendentowe Ryby mogą mieć do tego tendnecje). Oraz jest dość powolna, w niektórych sprawach flegmatyczna, ale to nie wynika z braku umiejętności, nie. Jak np: wstale rano to potrzebuje zwykle dużo czasu, aby się przygotować do czegoś, wykonuje niektore sprawy powolnie, np: wstanie w łóżka, itp. Bywa trochę niezdarna, łatwowierna. Ale z drigiej strony jest osobą bardzo inteligentną, jest specjalistką w swojej dziedzinie, mądrą życiowo. Gdyby np: miała na asc dodatkowo Marsa, to myślę, że byłaby bardziej energiczna.
I ten ascendent w Rybach to była wtedy taka moja hipoteza, ale absolutnie jeszcze niczym konkretnym nie potwierdzona. Kolejno skupiłam uwagę na tranzyty, czyli sprawdziłam, kiedy ważne tranzyty planet pokoleniowych i społecznych przechodziły przez osie w horoskopie mojej mamy Ascendent/ descendent, MC/IC.

Zatek kolejną mętodę jaką warto sprawdzić to tranzyty przez osie horoskopu. I w roku 2005 u niej tranzyt Plutona przechodził przez jej MC w horoksopie, a wtedy u niej były poważne zmiany zawodowe, zatem wówczas ustawiłam dzięki temu Ascendent w mniej więcej 15 stopni kątowych w rybach, każdy znak ma 30 stopni.
Sprawdziłam też inne tranzyty przez osie w jej horoskopie.
I aby mieć więcej pewności zaczęłam także przeprowadzać analize planet w domach w jej horoskopie. Po ustawieniu Ascendnetu w rybach w 15 stopniu znaku, np: Słońce wylądowło po miedzy domami III i IV w jej horoskopie, i ta charakterystyka słońca w tych domach do jej życia zdecydowanie pasuje.
Czyli Słońce w domu III gdy była młodsza pracowała jako stenograf, a póżniej pisała różne specjalistyczne artykuły do gazet. Z kolei Słońce w domu IV, bardzo się poświęciła rodzinie w życiu, wychowaniu dzieci, także jest domatorką, która kocha dom, nie przepada za podróżowaniem, wiele czasu spędza w domu.
Inne planety w domach również pasowały.
Kolejno gdy chciałam uściślić godzinę urodzenia oraz położnie ascendent w znaku (w konkretnym stopniu), czekałam, aż szybka planeta, np: Mars, Słońce, itd przechodziły przez osie horoskopu. Gdy Słońce weszło na jej MC, wówczas miała pewne spotkanie, publiczne wystąpienie (Słońce na MC), i dzięki temu udało mi się ustalić, że jej Ascendent leży w 17 stopniu kątowym w znaku Ryb.
Oczywiście za każdym razem, gdy widzę tranzyty przez osie w jej horoskopie, sprawdzam ponownie.
Tak w dużym skrócie opisałam wam, jak można się do tego zabrać.

Zapraszam na profesjonalne szkolenie z działu "rektyfikacja horoskopu".

mama.png

Serdecznie pozdrawiam, Barbara.