Wenus w Koziorożcu - na wszystko jest odpowiednia pora.

Osoby, które mają w swoim horoskopie urodzeniowym Wenus w Koziorożcu, wszelkie decyzje związane z ich życiem uczuciowym zwykle podejmują powoli, ostrożnie, czasem nawet opóżniają swoje działania, gdyż oni myślą o konsekwencjach, stoją twardo na ziemi, nie bujają w obłokach, to realiści. Miłość musi dać im poczucie bezpieczeństwa. Nie spieszą się, ponieważ chcą mieć pewność na czym stoją. Zdarza się, że nawet kalkulują, czy dana miłość będzie im się po prostu opłacać. Tacy ludzie muszą się zabezpieczyć, dlatego również często zwracają uwagę na to, w jakiej sytuacji zawodowo - finansowej jest ich partner, w sporadycznych sytuacjach wychodzą za mąż dla pieniędzy. Gdy inni w chwili największego upojenia miłością będą myśleć tylko o tym aby być z drugą osobą, bo nic innego się nie liczy, osoby z Wenus w Koziorożcu racjonalnie ocenią sytuację i w porę się wycofają, jeśli coś jest nie tak. W miłości okazują uczucia bez większego entuzjazmu, są powściągliwi, w sporadycznych przypadkach wydają się nawet dość chłodni i bardzo poważni. Miłość pokazują raczej w praktyczny sposób, trudno liczyć na piękne, romantyczne słowa o wspaniałej miłości. Najważniejsze jest dla nich to, aby podejść do sprawy bardzo poważnie, dojrzale. Nie lubią chwalić się swoim życiem uczuciowym. Pokażą swoje uczucia w momencie, gdy będą pewni, że to jest to, oraz że ich partnerka /partner czuje to samo. Ich ostrożność i przezorność może wynikać z ich lęku przed odrzuceniem bądż ośmieszeniem. W miłości czasem mają tendencje do narzekania, a nawet sporadycznie stawiania wysoko poprzeczki swojemu partnerowi/ partnerce. Zwykle poczuwają się do obowiązku za wszelkie sprawy związane z ich życiem uczuciowym i partnerem. Miłość niedojrzała, w której brakuje poważnego podejścia, ich nie interesuje. W relacji z partnerem / partnerką rzadko można zauważyć beztroskę, lekkość mówienia o miłości, zabawę albo luzacki flirt; oni traktują uczucia poważnie, czasem nawet dość oficjalnie. Ci ludzie potrafią się kontrolować w niemal każdej sytuacji związanej z ich życiem uczuciowym. Także osoby z Wenus w Koziorożcu bywają stałe w uczuciach i wielu z nich pozostaje w długotrwałych związkach z tym samym partnerem / partnerką. Brakuje im również pewności siebie w sprawach uczuciowych. Są konserwatywni. Opinia społeczna jest dla nich bardzo ważna, więc raczej będą się starali unikać robienia wszelkich nieodpowiedzialnych, nieprzemyślanych działań. Osoba z Wenus w Koziorożcu wypełni często swoje obowiązki, szczególnie powiązane z jej życiem uczuciowym, partnerem: najpierw obowiązek, póżniej zabawa. Na ogół ci ludzie są wierni oraz oszczędni, konserwatywni.

Jaka partnerka może wzbudzić ich zainteresowanie? Kobieta odpowiedzialna, dojrzała emocjonalnie, powściągliwa, bądż nawet starsza; kobieta, która jest ambitna, zachowuje się w sposób oficjalny, wierna, lojalna, mądra, oszczędna, albo mająca wysoką pozycję zawodową bądż społeczną, samodzielna.

Gust estetyczny - klasyczny i elegancki, stonowany, który budzi respekt, dojrzały. Czasem wybierają odzież z dobrych marek.

Musimy pamiętać, że jest to opis ogólny, ponieważ musimy także spojrzeć na aspekty do Wenus, położenie Wenus w domu, itd.

Serdecznie pozdrawiam, Barbara Stanisławska.